Szlachta Ziemi Halickiej

[szlachta herbu własnego albo herbu nieustalonego]

AgopsowiczAlexandrowiczAzarkiewiczBajewskiBarłożyńskiBattagliaBekierskiBogdanowiczBorakowskiBoreykoBoskiBrunickiBrzozowskiBukowieckiChaszczewskiChlebowskiChlibkiewiczCzyżDerkaczewskiDobrosielskiDobrowolskiDrzymuchowskiDziałoszyńskiFelsztyńskiGarapichGeringerGierczanowskiGładyszewskiGołębskiGostkowskiHeydelJagiełłowiczKaliszewskiKasztelliKieliszkiewiczKierskiKoryznaKuczkowskiKwaderLesickiŁagodzicŁawrockiŁobeckiŁozickiMrówczyńskiMściwujewskiNadwockiNiebylskiNiemczanowskiNurkowskiObmińskiOrchowskiOrkuszOrnatowskiOsieckiPalkiewiczPasquaPławuszewskiPłockiPłotnickiPostruckiPoźniakRacjanRaytarowskiRuckiSamulewskiSienczynaSieromskiSkwarczyńskiSoleckiSowińskiStoińskiStudzienieckiSumisławskiSzeptyckiSzwaykowskiSzyrynŚwiętosławskiTelatyckiToczyskiTrzcińskiWierzejskiWyszotrawkaWyszpolskiWyszyńskiZajdlewskiZaklińskiZarewiczZielonkaŻurawskiŻurowski

 

[szlachta herbu Sas]

BaczyńskiBaranieckiBerezowskiBereźnickiBiernackiBilińskiBłażowskiBojarskiBoniowskiBroszniowskiBuszyński Chechłowski ChrustowskiCzajkowskiDaniłowiczDaniłowskiDobrzańskiDolińskiDołżański DrohomireckiDwernickiDzieduszyckiDziedzickiGrabowiecki HołyńskiHoszowskiIlnickiJaworskiKaczkowskiKarbowskiKłodnickiKnihinickiKobylańskiKomarnickiKorczyńskiKrechowiecki KropiwnickiKruszelnickiKrzeczkowski KulczyckiLeszczyńskiLubaczewskiLubienieckiŁagorzewskiŁąckiŁuckiMalitowskiManasterskiMatkowskiMedyński NahujowskiNanowskiNehrebeckiNiedaszkowskiNowosielski ObertyńskiPawlikowskiPodhorodeckiPrusinowskiPrzygrodzkiRozłuckiRubinowskiRześniowieckiSasuliczSieleckiSiemiginowskiSkulskiSmolnickiSosińskiSozańskiStrutyńskiStryjski SulatyckiSwaryczewskiSzczombrowskiŚwistelnickiTatomirTerleckiTopolnickiTowarnickiTustanowskiUhornickiUlnickiUruskiWinnickiWitwickiWołkowickiWysoczańskiZubrZubrzyckiŻmudzińskiŻurakowski

 

[szlachta herbu Ślepowron]

BieńkowskiCiecierskiDarowskiDzbańskiGąsiorowskiJastrzębskiKłoskowskiKossakowskiKrokowskiKruczkowskiKuczyńskiLipczyńskiŁysakowskiNasierowskiPadlewskiRomańskiSarneckiSługockiStarzyńskiSzymanowskiSzczuckiTopczewskiWolskiWyczółkowskiZawistowski

 

[szlachta herbu Prus]

BaworowskiDawidowskiGłowackiJabłonowskiJaruntowskiKaczkowskiKlimuntowskiKrakowińskiKrzemińskiKrzywokulskiŁosowskiMierzwińskiMłyńskiMrozowickiPaygertRaczkowskiRadomskiSzybalskiWięckowskiWiszniowski

 

[szlachta herbu Jastrzębiec]

AlbinowskiBachmińskiBełdowskiJaniszewskiKoczańskiKoziebrodzki MilewskiMossakowskiNiewęgłowski ObniskiPaprockiPielichowskiSerwatowskiSkrzetuskiSmulskiSrokowskiŚwięcickiTarnawieckiZubŻędzianowski

 

[szlachta herbu Nałęcz]

AndrzejowskiChełmickiGrąbczewskiGrocholskiKorzeniowskiKruchowskiŁączyńskiMałachowskiMitraszewskiMroczkowskiOstropolskiOstrorógPiegłowskiPrzetockiPrzybysławskiRaczyńskiRostworowskiRussianSkałkowski

 

[szlachta herbu Lubicz]

BurczyńskiChodynickiChojeckiCzerwińskiKarwosieckiMogielnickiNieławickiNiezabitowskiObrąpalskiOrłowskiPieńczykowskiStrzałkowskiŚwiderskiZaorski

 

[szlachta herbu Rawicz]

BocheńskiJarockiJasińskiKosińskiLassotaMysłowskiNowomieyskiOtrembusOżarowskiPruszyńskiRaciborskiRusieckiSkawiński

 

[szlachta herbu Łabędź]

BorkowskiGłaszyńskiGoławińskiKarwickiKasperskiKępliczKozickiŁabęckiOrtyńskiRafałowskiŚmiałkowskiTelefusWąsowicz

 

[szlachta herbu Korczak]

ChołoniewskiDrohojowskiGóralskiGwoździeckiHorodyskiKomarKorytyńskiPodhorodyńskiSiwickiSzumlańskiWasilkowskiWereszczyński

 

[szlachta herbu Jelita]

BielskiBorzemskiCzerkawskiDąbrowskiJagodzińskiKorytkoMałeckiNowosieleckiSkąpskiSzydłowskiZaleskiZamoyski

 

[szlachta herbu Dołęga]

CieszkowskiDuzinkiewiczJacewskiKowalewskiLuberackiŁukoskiMohylowskiMostowskiSzczepańskiWitkowiecki

 

[szlachta herbu Leliwa]

BahrynowskiGołuchowskiKarsznickiKopystyńskiMierzeńskiMłotkowskiOkleyskiSienickiTyszkiewiczWodzicki

 

[szlachta herbu Ostoja]

CzechowiczJaniszewskiKozłowieckiMarchockiRogoszRylskiSamborskiSędzimirZabierzowskiZagórski

 

[szlachta herbu Grzymała]

CzapskiDzierżanowskiGrzymkowskiJabłonowskiMorzeRemerTurzańskiZbykalskiZwierzchowski

 

[szlachta herbu Korab]

ChrzanowskiDulibińskiGlinieckiKarpińskiKrynickiLaskowskiPoradowskiRulikowskiSłonecki

 

[szlachta herbu Radwan]

JaskułowskiKorabiowskiKunaszowskiŁodzińskiOziembłowskiPakoszewskiRadziszewskiStecki

 

[szlachta herbu Topór]

ButrymowskiDzierzkowskiGrabowskiHynekJakubowskiKrasnopolskiNekanda TrepkaZaklika

 

[szlachta herbu Abdank]

BiałoskórskiCzarkowskiDunikowskiKozubskiLeszczyńskiMelbechowskiMoczulskiSkarbek

 

[szlachta herbu Trzaska]

DutkiewiczKonopackiKotowskiNartowskiPodbielskiŚwiejkowskiWołkanowskiZabielski

 

[szlachta herbu Kościesza]

GolejewskiGołaszewskiKakowskiKarnickiKościszewskiMężyńskiPrzybylski

 

[szlachta herbu Prawdzic]

CybulskiGromnickiRubczyńskiSeńkowskiSękowskiSzamotaWłodek

 

[szlachta herbu Nowina]

CzernyKrobickiKrowickiŁuczyckiOchockiPilatowskiPrzysiecki

 

[szlachta herbu Zadora]

LanckorońskiMarszałkowiczPaszkowskiRussockiSiekierzyńskiWrzeszcz

 

[szlachta herbu Pomian]

CieńskiJanczyńskiKiełczewskiMieczychowskiOgonowskiZembrzycki

 

[szlachta herbu Cholewa]

BabeckiCzermińskiGłażewskiKramkowskiTłuchowskiZłowodzki

 

[szlachta herbu Łada]

GrodzickiKitajgrodzkiKłodzińskiŁadomirskiSobolewskiZabłocki

 

[szlachta herbu Bończa]

BadeniBochdanCharlińskiOsmolskiSkarzyńskiTomaszewski

 

[szlachta herbu Rola]

GumowskiJanickiKłosowskiSkibickiSokołowskiStanisławski

 

[szlachta herbu Trąby]

DewiczJordanRozwadowskiStojowskiWiniarskiWnorowski

 

[szlachta herbu Doliwa]

AndruchowiczCiecholewskiDeyczakowskiSobotkiewiczZalchocki

 

[szlachta herbu Poraj]

AmbroziewiczGarnyszJaroszkowskiMysłowskiWybranowski

 

[szlachta herbu Rogala]

IwanowskiKuliczkowskiTchórzewskiTrembińskiWessel

 

[szlachta herbu Półkozic]

BoguszKrzywkowskiMłodeckiPerekładowskiŚwidziński

 

[szlachta herbu Pobóg]

CzarnożyńskiGórskiMalinowskiNiementowskiZapolski

 

[szlachta herbu Junosza]

ChrościńskiGzowskiŁempickiOmiecińskiRzeszotarski

 

[szlachta herbu Nieczuja]

BartlewiczDzierżekOstrowskiWilczopolskiWitosławski

 

[szlachta herbu Brochwicz]

GrabaniaKątskiRaduchowskiRogoyskiWojakowski

 

[szlachta herbu Sulima]

DeymaPopielPrzyborowskiPrzyłuskiSzawłowski

 

[szlachta herbu Pilawa]

LachowskiLechowskiPilawskiPotockiTwarowski

 

[szlachta herbu Lis]

OlszewskiRudnickiRuszczycStarzeńskiZawadzki

 

[szlachta herbu Suchekomnaty]

KaznowskiMiączyńskiRepelewskiToczkowski

 

[szlachta herbu Gryf]

BąkowskiCedrowiczCiepielowskiMałachowski

 

[szlachta herbu Zaremba]

CieleckiIllukiewiczSkrzyńskiZajączkowski

 

[szlachta herbu Gozdawa]

HumnickiKaweckiTrzemeskiTyszkowski

 

[szlachta herbu Ciołek]

ChądzyńskiKossowskiMaciejowski

 

[szlachta herbu Pniejnia]

KarwowskiRostkowskiStarczewski

 

[szlachta herbu Wieniawa]

HadziewiczLibiszewskiSzuwalski

 

[szlachta herbu Jasieńczyk]

KarczewskiKrajewskiKluczyński

 

[szlachta herbu Dąbrowa]

KocŁośMorawski

 

[szlachta herbu Odrowąż]

MańczukowskiMieszkowski

 

[szlachta herbu Starykoń]

BystrzanowskiPietruski

 

[szlachta herbu Tarnawa]

BroniewskiMalczewski

 

[szlachta herbu Ogończyk]

WiesiołowskiZwolski

 

[szlachta herbu Belina]

BrzozowskiWęgierski

 

[szlachta herbu Tępa Podkowa]

BobrowskiSkowroński

 

[szlachta herbu Kuszaba]

OczosalskiŚwieżawski

 

[szlachta herbu Larysza]

DomańskiŁastowiecki

 

[szlachta herbu Biberstein]

BiałkowskiKazimirski

 

[szlachta herbu Bogoria]

BuczkowskiPodlewski

 

[szlachta herbu Szeliga]

MierzejowskiSzeliski

 

[szlachta herbu Nabram]

HohendorffJedliński

 

[szlachta herbu Krzywda]

RzewuskiSzankowski

 

[szlachta herbu Kolumna]

CzosnowskiKobylski

 

[szlachta herbu Białynia]

RzepeckiZdanowicz

 

[szlachta herbu Kornicz]

SałackiJaroszewski

 

[szlachta herbu Mora]

KorytowskiZwan

 

[szlachta herbu Oksza]

OrzechowskiRey

 

[szlachta herbu Pogonia]

ŻarskiŻurawicki

 

[szlachta herbu Trzy Gwiazdy]

InesRodkiewicz

 

[szlachta herbu Blacha]

Sahaydakowski

 

[szlachta herbu Godziemba]

Butmanowicz

 

[szlachta herbu Wierzbna]

Nadachowski

 

[szlachta herbu Glaubicz]

Rokossowski

 

[szlachta herbu Niezgoda]

Naganowski

 

[szlachta herbu Hołobok]

Główczewski

 

[szlachta herbu Korzbok]

Niesiołowski

 

[szlachta herbu Bożawola]

Romanowski

 

[szlachta herbu Bełty]

Śniechowski

 

[szlachta herbu Trzywdar]

Modzelewski

 

[szlachta herbu Janina]

Suchodolski

 

[szlachta herbu Gierałt]

Faściszewski

 

[szlachta herbu Snop]

Zadurowicz

 

[szlachta herbu Sojka]

Wilczyński

 

[szlachta herbu Świnka]

Kaczkowski

 

[szlachta herbu Korybut]

Woroniecki

 

[szlachta herbu Kalinowa]

Kalinowski

 

[szlachta herbu Kierdeja]

Wielhorski

 

[szlachta herbu Sydorok]

Sidorowski

 

[szlachta herbu Kotwicz]

Lenkiewicz

 

[szlachta herbu Zagłoba]

Smoliński

 

[szlachta herbu Strzemię]

Gołkowski

 

[szlachta herbu Leszczyc]

Kłonowski

 

[szlachta herbu Grabie]

Krogulski

 

[szlachta herbu Ossoria]

Bukowski

 

[szlachta herbu Lew]

Drużbacki

 

[szlachta herbu Tempa]

Brzezicki

 

[szlachta herbu Przyjaciel]

Wolański

 

[szlachta herbu Newlin]

Mazaraki

 

[szlachta herbu Bożeniec]

Jełowicki

 

[szlachta herbu Łodzia]

Poniński

 

[szlachta herbu Warna]

Weydlich

 

[szlachta herbu Puchała]

Cywiński

 

[szlachta herbu Kłosy]

Deszert

 

[szlachta herbu Orwat]

Czernik

 

[szlachta herbu Pelikan]

Fabrycy

 

[szlachta herbu Dąb]

Worcell

 

[szlachta herbu Wąż]

Kowacz

 

[szlachta herbu Oginiec]

Puzyna

 

[szlachta herbu Drużyna]

Ujejski

 

[szlachta herbu Przegonia]

Dulski

 

[szlachta herbu Mieszaniec]

Salski

 

[szlachta herbu Bronic]

Łopot

 

[szlachta herbu Taczała]

Benoe

 

Będę wdzięczny za uwagi!

 

STRONA GŁÓWNA

 

© Copyright by Adam Biliński 2006-2017

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017