Szlachta Ziemi Halickiej

[rody herbu własnego oraz niezidentyfikowane]

AbgarowiczAgopsowiczAzarkiewiczBarłożyńskiBattagliaBekierskiBogdanowiczBogdańskiBoreykoBorysiewiczBoskiBrunickiBrykczyńskiBukowieckiChaszczewskiChlebowskiChlibkiewiczChmieleckiChormańskiCzyżDamczewskiDerkaczewskiDłużniewskiDobekDobrosielskiDobrostańskiDobrowolskiDrogomirDrzymuchowskiDudzińskiDuninDziałoszyńskiDziczekDziędziełowskiFelsztyńskiGarapichGarlińskiGasperskiGawińskiGawlikowskiGątkiewiczGeringerGierczanowskiGładyszewskiGłuszewiczGodorowskiGołębiowskiGołębskiGostkowskiGrochowskiHaubickiHermanowskiHeydelHolinkowskiIlsingerIndyszewskiKaliszewskiKamińskiKanafojskiKasztelliKieliszkiewiczKierskiKonasiewiczKorowickiKosturowskiKoźmińskiKrzeczunowiczKrzysztofowiczKuczkowskiKujawskiKwaderLesickiLewińskiLipińskiŁagodzicŁawrockiŁobeckiŁozickiMarcinkiewiczMichalewskiMiędzybrockiMijakowskiMochnackiMrówczyńskiMściwujewskiNadwockiNiebylskiNitosławskiNowakowskiNurkowskiObmińskiOgielskiOrkuszOrnatowskiOsieckiPalkiewiczPalkowskiPaskudzkiPasquaPielawskiPławuszewskiPłockiPłotnickiPłuszczewskiPoźniakPrzeździeckiRacjanRatowskiRaytarowskiRychlewskiSamulewskiSebastiańskiSienczynaSkrockiSkwarczyńskiSoleckiSołtyńskiSowińskiSpendowskiSpędakowskiSpławskiStoińskiStrasserStrychowskiStudzienieckiSumisławskiSzcząsnowiczSzeptyckiSzwaykowskiSzypowskiSzyrynŚwiętosławskiTelatyckiToczyskiTyrawskiUszyńskiWachowskiWaniewiczWęglińskiWidyczWierzchowskiWizembergWojnarowskiWoynowiczWszelaczyńskiWyszotrawkaWyszpolskiWyszyńskiYoungaZajdlewskiZajkowskiZaklińskiZałużnyZarewiczZarudzkiZdzieszulskiZielonkaZieniewiczZwirskiZybułtowskiZyganowskiŻukowskiŻurawski

 

[rody herbu Sas]

BaczyńskiBaranieckiBerezowskiBereźnickiBiernackiBilińskiBłażowskiBojarskiBoniowskiBroszniowskiBuszyński Chechłowski ChrustowskiCzajkowskiDaniłowiczDaniłowskiDobrzańskiDolińskiDołżański DrohomireckiDwernickiDzieduszyckiDziedzickiGrabowiecki HołyńskiHoszowskiIlnickiJaworskiKaczkowskiKarbowskiKierzkowskiKłodnickiKnihinickiKobylańskiKomarnickiKorczyńskiKrechowiecki KropiwnickiKruszelnickiKrzeczkowski KulczyckiLeszczyńskiLityńskiLubaczewskiLubienieckiŁagorzewskiŁąckiŁuckiMalitowskiManasterskiMatkowskiMedyński NahujowskiNanowskiNehrebeckiNiedaszkowskiNowosielski ObertyńskiPawlikowskiPodhorodeckiPrusinowskiPrzygrodzkiRozłuckiRubinowskiRześniowieckiSasuliczSieleckiSiemiginowskiSkulskiSmolnickiSosińskiSozańskiStrutyńskiStryjskiStrzelbickiStupnicki SulatyckiSwaryczewskiSzczombrowskiŚwistelnickiTarnawskiTatomirTerleckiTopolnickiTowarnickiTustanowskiUhornickiUlnickiUruskiWinnickiWitwickiWołkowickiWysoczańskiZubrZubrzyckiŻmudzińskiŻurakowski

 

[rody herbu Ślepowron]

BieńkowskiCiecierskiDarowskiDzbańskiGąsiorowskiJastrzębskiKłoskowskiKorotkiewiczKossakowskiKownackiKrokowskiKruczkowskiKuczyńskiLipczyńskiŁysakowskiNasierowskiPadlewskiRomańskiSarneckiSkibniewskiSługockiStarzyńskiSzymanowskiSzczuckiTopczewskiTrzcińskiWolskiWyczółkowskiZawistowski

 

[rody herbu Jastrzębiec]

AlbinowskiBachmińskiBełdowskiBobrowskiCiesielskiJaniszewskiJurkowskiKoczańskiKoziebrodzki MilewskiMossakowskiNiewęgłowski ObniskiPaprockiPielichowskiPorczyńskiRuckiSawiczSkrzetuskiSmulskiSrokowskiŚwięcickiTarnawieckiUfniarskiUlatowskiZakrzewskiZubŻędzianowskiŻytkiewicz

 

[rody herbu Prus]

BaworowskiDawidowskiFaszczewskiGłowackiJabłonowskiJaruntowskiKaczkowskiKlimuntowskiKniaziołuckiKrakowińskiKrzemińskiKrzywokulskiŁosowskiMierzwińskiMłyńskiMrozowickiNiemczanowskiNiewiadomskiPaygertRaczkowskiRadomskiStrowskiSzybalskiWięckowskiWiszniowski

 

[rody herbu Nałęcz]

AndrzejowskiChełmickiDrzewieckiGrąbczewskiGrocholskiGrochowalskiKorzeniowskiKruchowskiŁączyńskiMitraszewskiMoszyńskiMroczkowskiOrchowskiOstropolskiOstrorógPiegłowskiPrzetockiPrzybysławskiRaczyńskiRostworowskiRussianSkałkowskiTymiński

 

[rody herbu Lubicz]

BurczyńskiChodynickiChojeckiCzerwińskiGrużewskiJurjewiczKarwosieckiŁążyńskiMogielnickiNieławickiNiezabitowskiObrąpalskiOrłowskiPieńczykowskiRadzimińskiSadowskiStrzałkowskiŚwiderskiZaorski

 

[rody herbu Rawicz]

BocheńskiJarockiJasińskiKosińskiLassotaMysłowskiNowomieyskiOtrembusOżarowskiPruszyńskiPrytykaRaciborskiRusieckiRzepińskiSkawińskiWiercińskiZakaszewski

 

[rody herbu Jelita]

BiałeckiBielskiBorzemskiCzerkawskiDąbrowskiJagodzińskiKorytkoMałeckiNeronowiczNowosieleckiSkąpskiSzydłowskiTchorznickiWierzejskiZaleskiZamoyski

 

[rody herbu Łabędź]

BorkowskiGłaszyńskiGoławińskiJagiełłowiczKarwickiKasperskiKępliczKozickiŁabęckiOrtyńskiRafałowskiRzuchowskiŚmiałkowskiTelefusWąsowicz

 

[rody herbu Korczak]

BoratyńskiChołoniewskiDrohojowskiGóralskiGwoździeckiHorodyskiKomarKorytyńskiPodhorodyńskiSiwickiSzumlańskiWasilkowskiWereszczyński

 

[rody herbu Leliwa]

BahrynowskiGołuchowskiKarsznickiKopystyńskiMierzeńskiMłotkowskiOkleyskiPileckiSienickiTarnowskiTyszkiewiczWodzickiŻurowski

 

[rody herbu Prawdzic]

BietkowskiCybulskiGiedzińskiGromnickiMukańskiPakosławskiRubczyńskiSeńkowskiSękowskiSzamotaThullieTuczapskiWłodek

 

[rody herbu Dołęga]

CieszkowskiDuzinkiewiczJacewskiKowalewskiLuberackiŁukoskiMohylowskiMostowskiSzczepańskiUlińskiWitkowiecki

 

[rody herbu Grzymała]

CzapskiDzierżanowskiGłogowskiGrzymkowskiJabłonowskiMorzeRemerTurzańskiZaborowskiZbykalskiZwierzchowski

 

[rody herbu Radwan]

CikowskiJaskułowskiKorabiowskiKruszewskiKunaszowskiŁodzińskiOziembłowskiPakoszewskiRadziszewskiStecki

 

[rody herbu Pobóg]

BromirskiCzarnożyńskiGórskiMalinowskiNiementowskiPągowskiPierzchalskiPolanowskiRzyszczewskiZapolski

 

[rody herbu Rogala]

BajewskiBojakowskiDuczymińskiIwanowskiKuliczkowskiLewickiSobieszczańskiTchórzewskiTrembińskiWessel

 

[rody herbu Abdank]

AnkwiczBiałoskórskiCzarkowskiDanefeltDunikowskiKozubskiLeszczyńskiMelbechowskiMoczulskiSkarbek

 

[rody herbu Ostoja]

CzechowiczJaniszewskiKozłowieckiMarchockiRogoszRylskiSamborskiSędzimirZabierzowskiZagórski

 

[rody herbu Trzaska]

DutkiewiczKonopackiKotowskiMichałowskiNartowskiPodbielskiŚwiejkowskiWołkanowskiZabielski

 

[rody herbu Korab]

ChrzanowskiDulibińskiGlinieckiKarpińskiKrynickiLaskowskiPoradowskiRulikowskiSłonecki

 

[rody herbu Topór]

ButrymowskiDzierzkowskiGrabowskiHynekJakubowskiKrasnopolskiNekanda TrepkaZaklika

 

[rody herbu Pomian]

CieńskiJanczyńskiKiełczewskiMieczychowskiOgonowskiPomiankowskiSzuwalskiZembrzycki

 

[rody herbu Kościesza]

AlexandrowiczGolejewskiGołaszewskiKakowskiKarnickiKościszewskiMężyńskiPrzybylski

 

[rody herbu Rola]

GromadzińskiGumowskiJanickiKłosowskiMyślińskiSkibickiSokołowskiStanisławski

 

[rody herbu Bończa]

BadeniBochdanCharlińskiOsmolskiPostruckiSkarzyńskiTomaszewskiŻeromski

 

[rody herbu Junosza]

ChrościńskiGzowskiLelowskiŁempickiOmiecińskiPiaskowskiRzeszotarski

 

[rody herbu Gryf]

BąkowskiBobowskiCedrowiczCiepielowski KonarskiMałachowskiOkoński

 

[rody herbu Nowina]

CzernyKrobickiKrowickiŁuczyckiOchockiPilatowskiPrzysiecki

 

[rody herbu Zadora]

LanckorońskiMarszałkowiczPaszkowskiRussockiSiekierzyńskiWrzeszcz

 

[rody herbu Półkozic]

BoguszKrzywkowskiLeśniewiczMłodeckiPerekładowskiŚwidziński

 

[rody herbu Cholewa]

BabeckiCzermińskiGłażewskiKramkowskiTłuchowskiZłowodzki

 

[rody herbu Łada]

GrodzickiKitajgrodzkiKłodzińskiŁadomirskiSobolewskiZabłocki

 

[rody herbu Gozdawa]

DydyńskiHumnickiKaweckiSandurskiTrzemeskiTyszkowski

 

[rody herbu Trąby]

DewiczJordanRozwadowskiStojowskiWiniarskiWnorowski

 

[rody herbu Sulima]

DeymaGarbowskiPopielPrzyborowskiPrzyłuskiSzawłowski

 

[rody herbu Doliwa]

AndruchowiczCiecholewskiDeyczakowskiSobotkiewiczZalchocki

 

[rody herbu Ciołek]

ChądzyńskiKomorowskiKossowskiMaciejowskiPodfilipski

 

[rody herbu Nieczuja]

BartlewiczDzierżekOstrowskiWilczopolskiWitosławski

 

[rody herbu Zaremba]

CieleckiGorzewskiIllukiewiczSkrzyńskiZajączkowski

 

[rody herbu Brochwicz]

GrabaniaKątskiRaduchowskiRogoyskiWojakowski

 

[rody herbu Pilawa]

LachowskiLechowskiPilawskiPotockiTwarowski

 

[rody herbu Lis]

OlszewskiRudnickiRuszczycStarzeńskiZawadzki

 

[rody herbu Poraj]

AmbroziewiczGarnyszJaroszkowskiWybranowski

 

[rody herbu Suchekomnaty]

KaznowskiMiączyńskiRepelewskiToczkowski

 

[rody herbu Dąbrowa]

KocŁośMorawskiTabęcki

 

[rody herbu Kuszaba]

OczosalskiSzczeniowskiŚwieżawski

 

[rody herbu Pniejnia]

KarwowskiRostkowskiStarczewski

 

[rody herbu Szreniawa]

BorzysławskiOraczewskiStadnicki

 

[rody herbu Szeliga]

MierzejowskiSzeliskiWysokiński

 

[rody herbu Jasieńczyk]

KarczewskiKrajewskiKluczyński

 

[rody herbu Białynia]

RzepeckiSerwatowskiZdanowicz

 

[rody herbu Kolumna]

CzosnowskiKobylskiWalewski

 

[rody herbu Odrowąż]

MańczukowskiMieszkowski

 

[rody herbu Starykoń]

BystrzanowskiPietruski

 

[rody herbu Wieniawa]

HadziewiczLibiszewski

 

[rody herbu Tarnawa]

BroniewskiMalczewski

 

[rody herbu Ogończyk]

WiesiołowskiZwolski

 

[rody herbu Belina]

BrzozowskiWęgierski

 

[rody herbu Larysza]

DomańskiŁastowiecki

 

[rody herbu Biberstein]

BiałkowskiKazimirski

 

[rody herbu Bogoria]

BuczkowskiPodlewski

 

[rody herbu Brodzic]

PokutyńskiSieromski

 

[rody herbu Nabram]

HohendorffJedliński

 

[rody herbu Krzywda]

RzewuskiSzankowski

 

[rody herbu Kornicz]

SałackiJaroszewski

 

[rody herbu Mora]

KorytowskiZwan

 

[rody herbu Oksza]

OrzechowskiRey

 

[rody herbu Pogonia]

ŻarskiŻurawicki

 

[rody herbu Łodzia]

BrodzkiPoniński

 

[rody herbu Grabie]

KrogulskiLipski

 

[rody herbu Trzy Gwiazdy]

InesRodkiewicz

 

[rody herbu Blacha]

Sahaydakowski

 

[rody herbu Raes]

Przedwojewski

 

[rody herbu Godziemba]

Butmanowicz

 

[rody herbu Wierzbna]

Nadachowski

 

[rody herbu Glaubicz]

Rokossowski

 

[rody herbu Niezgoda]

Naganowski

 

[rody herbu Hołobok]

Główczewski

 

[rody herbu Korzbok]

Niesiołowski

 

[rody herbu Bożawola]

Romanowski

 

[rody herbu Bełty]

Śniechowski

 

[rody herbu Trzywdar]

Modzelewski

 

[rody herbu Janina]

Suchodolski

 

[rody herbu Tępa Podkowa]

Skowroński

 

[rody herbu Gierałt]

Faściszewski

 

[rody herbu Drzewica]

Wasilewski

 

[rody herbu Snop]

Zadurowicz

 

[rody herbu Sojka]

Wilczyński

 

[rody herbu Świnka]

Kaczkowski

 

[rody herbu Korybut]

Woroniecki

 

[rody herbu Kalinowa]

Kalinowski

 

[rody herbu Kierdeja]

Wielhorski

 

[rody herbu Dryja]

Czyżewski

 

[rody herbu Sydorok]

Sidorowski

 

[rody herbu Kotwicz]

Lenkiewicz

 

[rody herbu Budzisz]

Buynowski

 

[rody herbu Syrokomla]

Grocholski

 

[rody herbu Zagłoba]

Smoliński

 

[rody herbu Strzemię]

Gołkowski

 

[rody herbu Pękosław]

Borakowski

 

[rody herbu Leszczyc]

Kłonowski

 

[rody herbu Ossoria]

Bukowski

 

[rody herbu Lew]

Drużbacki

 

[rody herbu Krzyżostrzał]

Koryzna

 

[rody herbu Tempa]

Brzezicki

 

[rody herbu Przyjaciel]

Wolański

 

[rody herbu Newlin]

Mazaraki

 

[rody herbu Bożeniec]

Jełowicki

 

[rody herbu Warna]

Weydlich

 

[rody herbu Puchała]

Cywiński

 

[rody herbu Kłosy]

Deszert

 

[rody herbu Orwat]

Czernik

 

[rody herbu Pelikan]

Fabrycy

 

[rody herbu Dąb]

Worcell

 

[rody herbu Wąż]

Kowacz

 

[rody herbu Oginiec]

Puzyna

 

[rody herbu Drużyna]

Ujejski

 

[rody herbu Przegonia]

Dulski

 

[rody herbu Mieszaniec]

Salski

 

[rody herbu Bronic]

Łopot

 

[rody herbu Taczała]

Benoe

 

Będę wdzięczny za uwagi!

 

STRONA GŁÓWNA

 

© Copyright by Adam Biliński 2006-2017

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017