Genealogia rodu Pawąk Pławuszewski

[linia z miasta Tłumacz i jego okolic w byłym województwie stanisławowskim]

 

Szymon PŁAWUSZEWSKI (*1715? †1797) administrator villa Ostrynia [1762] et Kolińce [1763] ∞? Zofia N. (*? †?):

  A1? Agata (*? †?) de Nadorożna ∞1777 Wojciech Kreps (*? †?) de Uście

  A2 Piotr (*1757 †?) {ur. in Kolińce, par. Tłumacz}

  A3? Józef (*1759? †?) ∞1804 [Tyśmienica] Zofia Ziołecka (*1769? †?) de Czarnołoźce

  A4 Kazimierz PAWĄK PŁAWUSZEWSKI (*1762 †1830) {ur. in Ostrynia, par. Tyśmienica} de Nadorożna [d.96] ∞1794 Magdalena Brzuska vel Brzyska vel Brzeska (*? †?) de Okniany:

     B1 Marcin (*1791? †1855) [1]∞? Petronela Gajewska (*? †?) {in cyrkuł Kołomyja (?)} [2]∞1836 [Tyśmienica] Petronela Placerowska (*1818? †?) de Lackie:

        C1 [1m] Jan (*1824? †?) ekonom in Korolówka (1865) {ex Słobudka (cyrkuł Kołomyja)} [1]∞1848 Rozalia Przysiężniuk (*1824? †?) de Tłumacz [2]∞? Marianna Kulczycka (*1836 †?) de Pałahicze:

           D1 [2m] Paulina (*1858 †?) {ur. in Nazurna, metr. in Kołomyja}

           D2 [2m] Paulina (*1863 †?) {ur. in Werbiąż, metr. in Kołomyja}

           D3 [2m] Marceli (*1865 †?) {ur. in Korolówka, metr. in Kołomyja}

        C2 [1m] Marianna (*1826? †1836) {ex Słobudka (cyrkuł Kołomyja)}

        C3 [1m] Tomasz (*1833? †?) {ex Słobudka (cyrkuł Kołomyja)} de Tłumacz [1]∞1856 Katarzyna Zdanowicz (*1836 †?) de Jezierzany [2]∞1867 Emilia Sokołowska (*1849 †?) de Tłumacz:

           D1 [1m] Józef (*1857 †?) de Tłumacz [d.56] ∞? Aniela Szydłowska (*1866 †?):

              E1 Władysław Ludwik (*1884 †1884?)

              E2 Elżbieta (*1885 †?)

           D2 [1m] Ludwika (*1859 †?)

           D3 [2m] Joanna (*1868 †?)

           D4 [2m] Aniela (*1868 †?)

           D5 [2m] Maria (*1869 †1873?)

           D6 [2m] Franciszek (*1871 †?)

           D7 [2m] Jan (*1873 †1873?)

           D8 [2m] Franciszka (*1874 †1874?)

           D9 [2m] Maria (*1875 †1875?)

           D10 [2m] Petronela (*1877 †?) ∞1897 Kazimierz Burczyński (*1873 †?) de Tłumacz

           D11 [2m] Paulina (*1880 †1960) ∞ok. 1899 Jan Schmidt vel Szmyd (*1872 †?) de Tłumacz

           D12 [2m] Józefa (*1883 †?)

        C4 [1m] Teofila (*1835 †1835)

        C5 [2m] Maria (*1838 †?)

        C6 [2m] Ferdynand (*1840 †1840)

        C7 [2m] Teofila (*1842 †?) ∞ok. 1872 Jan Bachman (*? †?)

        C8 [2m] Leon (*1844 †?)

        C9 [2m] Julianna (*1846 †1854)

        C10 [2m] Franciszka (*1847 †1848)

        C11 [2m] Józef (*1851 †?) ∞? Antonina Dolińska (*? †?) ->in Obertyn [d.743]:

           D1 Waleria (*1881 †?)

           D2 Michał (*1883 †?)

           D3 Franciszek Antoni (*1900 †?)

        C12 [2m] Marceli (*1853 †?)

        C13 [2m] Franciszka (*? †?) [1]∞ok. 1871 Ludwik Kłonowski (*1839 †przed 1886) [2]∞ok. 1886 Jakub Malitowski (*? †?)

     B2 Jan (*1801? †?) {metryka chrztu z 17 X 1824 r.} de Nadorożna [d.96] [1]∞1824 Teofila Zagórska (*1806? †1847) de Nadorożna [2]∞1847 Marianna Smulska (*1823 †?) de Nadorożna:

        C1 [1m] Marianna (*1825 †?) ∞1846 Jan Raczkowski (*1814? †?) de Kłubowce {ex Czeremchów}

        C2 [1m] Marcin (*1828 †?) de Nadorożna [d.96] ∞1852 Marianna Zembrzycka (*1834? †?) de Jezierzany:

           D1 Józef (*1854 †?)

           D2 Józef (*1860 †?) {ur. in Isaków}

           D3 Michał (*1862 †1862) {zm. in Kutyska}

           D4 Władysław (*1864 †?)

           D5 Adolf (*1873? †?) de Nadorożna [d.96] [1]∞1898 Michalina Lipińska {primo voto Zagórska} (*1877? †?) de Nadorożna {ex Kłubowce} [2]∞? Teresa gromada (*? †?):

              E1 [1m] Klementyna (*1900 †1900?)

              E2 [2m] Klementyna (*1902 †?)

              E3 [2m] Michał (*1914 †?)

              E4 [2m] Władysław (*1919 †?)

        C3 [1m] Józef (*1831 †?)

        C4 [1m] Ignacy (*1832 †1833)

        C5 [1m] Honorata (*1838 †?) ∞1857 Michał Jedliński (*1828 †?) de Kłubowce

        C6 [1m] Petronela (*1842 †?) ∞1865 [Tyśmienica] Tomasz Uchorczak (*1833 †?) de Tyśmienica

        C7 [2m] Rafał (*1849 †1850)

        C8 [2m] Władysław (*1851 †1852)

        C9 [2m] Elżbieta (*1852 †?)

        C10 [2m] Ludwika (*1855 †?)

        C11 [2m] Michalina (*1857 †?)

        C12 [2m] Józef (*1860 †?) ∞? Domicella Chirowska (*? †?) de Tyśmienica ->in Tyśmienica [d.234]:

            D1 Jan (*1886 †1886)

            D2 Dominik (*1891 †1908)

            D3 Marcin (*1893 †1893)

            D4 Leon (*1895 †?)

            D5 Rozalia (*1897 †1897)

            D6 Kazimierz (*1898 †?)

            D7 Albin (*1899 †?)

            D8 Nikodem (*1901 †1904)

            D9 Jan (*1903 †1903)

     B3 Feliks (*1804? †1853) kawaler

     B4 Agnieszka (*1804? †?) ∞1828 Tomasz Argaziński (*1788 †1849) de Tłumacz

     B5 Franciszka (*1806? †?) ∞1838 Kajetan Piotrowicz (*1794? †?) de Tyśmienica

     B6 Marianna (*1810? in Hostów †?) {metryka chrztu z 20 V 1838 r.}

     B7 Magdalena (*1812? †?) ∞1839 Teodor Borowicz vel Borewicz (*1791? †?) r.g. de Wołczyńce

  A5 Andrzej PAWĄK PŁAWUSZEWSKI (*1763 †1831) {ur. in Kolińce, par. Tłumacz} de Nadorożna [d.51] [1]∞1799 Katarzyna Sowińska (*? †?) de Olesza [2]∞1808 [Tyśmienica] Marianna Zagórska (*1779 †1848) de Markowce:

     B1 [1m] Jan z Mathy (*1801 †?)

     B2 [2m] Maria (*1809? †?) ∞1836 Paweł Szczygielski (*1783? †?) de Borzechów{?}

     B3 [2m] Józefa (*1810? †?) ∞1828 Jan Kłonowski (*1800 †1848) de Tłumacz

     B4 [2m] Józef (*1811? †?) de Nadorożna [d.51] ∞1836 [Tyśmienica] Marianna Sowińska (*1820? †?) de Markowce:

        C1 Filomena (*1840 †?)

        C2 Helena (*1842 †?) ∞1866 Józef Jedliński (*1831 †?) de Kłubowce

        C3 Feliks (*1844 †1845)

        C4 Antonina (*1847 †?)

        C5 Jan (*1849 †?) de Nadorożna [d.51] [1]∞1873 Józefa Azarkiewicz (*1854 †?) de Pałahicze [2]∞1899 Paulina Sekreta (*1880? †?) de Olesza:

           D1 [1m] Petronela (*1874 †?)

           D2 [1m] Józef (*1877 †?)

           D3 [1m] Piotr (*1879 †?) de Nadorożna [d.51, d.254] [1]∞? Teresa Samborska (*? †?) [2]∞? Pelagia Samborska (*? †?):

              E1 [1m] Michał (*1907 †?)

              E2 [1m] Maria (*1908 †?)

              E3 [2m] Józef (*1910 †?)

              E4 [2m] Jan (*1912 †?)

              E5 [2m] Michał (*1913 †?)

              E6 [2m] Jan (*1914 †?)

              E7 [2m] Józef (*1919 †2005) de Nadorożna [1]∞? Anna Kopcewa (*? †?) [2]∞1950 Aniela Knap (*1918 †1999):

                 F1 [1m] Krystyna (*?) ∞1968 Stanisław Świtoń (*1943 †2000):

                    G1 Artur Świtoń (*?) ∞? Agnieszka Kajdewicz (*?):

                       H1 Krystian Świtoń (*1997)

                       H2 Klaudiusz Świtoń (*2006)

                 F2 [2m] Piotr (*? †?)

                 F3 [2m] Czesław (*1953) ∞1976 Ewa Bernarda Malczak (*1956):

                    G1 Aneta Sylwia (*1977)

                    G2 Beata Romana (*1979)

                 F4 [2m] Mirosława (*1956) [1]∞? Paweł Szewczyk (*? †?) [2]∞? Ryszard Bik (*?)

              E8 [2m] Jan (*1924 †?)

           D4 [1m] Kazimierz (*1882 †?)

           D5 [1m] Antoni (*1885 †?) de Nadorożna ∞1910 Bronisława Zagórska (*1887 †?) de Jezierzany ->in Jezierzany [d.290]:

              E1 Henryka (*1911 †?)

           D6 [1m] Stanisław (*1887 †?) de Nadorożna ∞? Bronisława Zajączkowska (*? †?):

              E1 Maria (*1920 †?)

           D7 [1m] Mikołaj (*1890 †?) de Nadorożna ∞1915 Petronela Kowalczuk (*1895? †?) de Nadorożna:

              E1 Michał (*1916 †?)

              E2 Jan (*1920 †?)

              E3 Stanisław (*1921 †?)

           D8 [1m] Michał (*1894 †?)

           D9 [2m] Jan (*1903 †?)

           D10 [2m] Karol (*1905 †?) de Nadorożna ∞? Eleonora Rozumowicz (*? †?):

              E1 Jan Franciszek (*1934 †?)

           D11 [2m] Petronela (*1907 †?)

           D12 [2m] Franciszka (*1912 †?)

        C6 Jakub (*1851 †?) de Nadorożna [d.51] [1]∞1877 Maria Chomińska {primo voto Czaplińska} (*1838? †?) de Pałahicze [2]∞? Weronika Lapandra (*? †?):

           D1 [1m] Jan (*1879 †1879?) {ur. in Pałahicze}

           D2 [2m] Karolina (*1880 †1951) ∞ok. 1902 Franciszek Ostropolski (*1874 †1942)

           D3 [2m] Marianna (*1884 †?) {ur. in Nadorożna}

           D4 [2m] Bronisława (*1888 †?) {ur. in Tłumacz}

        C7 Feliks (*1854 †1855)

        C8 Maria (*1856 †?)

        C9 Józef (*1856 †?)

        C10 Petronela (*1862 †?)

        C11 Franciszek (*? †?) de Nadorożna [d.51] ∞? Maria Kłonowska (*1850 †?) de Słobudka:

           D1 Marcin (*? †?) de Nadorożna [d.51] ∞1897 Maria Mazur vel Jabłońska (*? †?) de Tłumacz:

              E1 Józefa (*1898 †?)

              E2 Michał (*1901 †?)

              E3 Franciszek (*1904 †?) de Nadorożna ∞1924 Bronisława Kłonowska (*1907? †?) de Tłumacz

              E4 Stefan (*1907 †1944?) de Nadorożna ∞? Janina Strutyńska (*? †?):

                 F1 Czesława (*1931 †?)

              E5 Maria (*1910 †?)

              E6 Bronisław (*1913 †?)

              E7 Franciszka (*1915 †?)

              E8 Helena (*1920 †?)

           D2 Michał (*1874 †?)

           D3 Maria (*1878 †?)

           D4 Aniela (*1879 †?) ∞1904 Michał Dobrucki (*1877? †?) de Olesza

           D5 Katarzyna (*1883 †?) ∞1907 Leon Sokołowski (*1879 †?) de Olesza

           D6 Wincenty (*1887 †?)

           D7 Michał (*1891 †?)

           D8 Eleonora (*1894 †?)

        C12 Henryk (*? †?) de Nadorożna [d.51, d.203] ∞? Filomena Jedlińska (*1864 †?) de Kłubowce:

           D1 Stanisław (*1887 †1887?)

           D2 Maria (*1888 †?) ∞1915 Michał Pawłowski (*1899 †?) {sędzia} de Tłumacz

           D3 Kazimierz (*1890 †?)

           D4 Petronela (*1892 †?)

           D5 Józefa (*1893 †?)

           D6 Eleonora (*1896 †1896?)

           D7 Jan (*1897 †?)

           D8 Józef (*1900 †?)

           D9 Karolina (*1902 †1902?)

           D10 Franciszek (*1904 †?) de Nadorożna ∞1926 Petronela Pawłowska (*1904? †?) de Tłumacz:

              E1 Kazimierz (*? †?)

              E2 Józef (*1930?) ∞? N.N. (*? †?):

                 F1 N. (*? †?) ∞? N.N. (*? †?):

                    G1 Łukasz(?) (*?)

              E3 Marian (*?)

     B5 [2m] Agnieszka (*1812? †1849) ∞1832 Szymon Biliński (*1810? †?) de Tłumacz

     B6 [2m] Helena (*1817 †?) [1]∞1836 Stanisław Jedliński (*1816 †przed 1856?) de Kłubowce [2]∞1856 Józef Kłonowski (*1802 †?) de Tłumacz

     B7 [2m] Katarzyna (*1819 †1822) {metryka chrztu z 27 XII 1820 r.}

     B8 [2m] Franciszka Ksawera (*1821 †1822)

     B9 [2m] Antonina (*1823 †?) ∞1840 Stanisław Azarkiewicz (*1821 †?) de Pałahicze

     B10 [2m] Rozalia (*1826 †?) ∞1846 Jan Piotrowicz (*1819? †?) de Tyśmienica

  A6 Marianna Magdalena (*1767 †?) {ur. in Nadorożna, par. Tłumacz} ∞1788 Tomasz Ostropolski (*1765? †1830) de Żywaczów

  A7 Anna (*1773 †?) {ur. in Nadorożna, par. Tłumacz}

 

            + N. PŁAWUSZEWSKI (*? †1944) de Nadorożna ∞? Klementyna N. (*? †1944) de Nadorożna:

              A1 N. (syn?) (*? †1944) de Nadorożna

 

            + Filomena PŁAWUSZEWSKA (*? †?):

              A1 Rozalia Pławuszewska (*? †?) ∞ok. 1891 Antoni Azarkiewicz (*1854 †?) de Pałahicze

 

         + Józef PŁAWUSZEWSKI (*? †?) ∞? Józefa Burczak (*? †?):

           A1 Rudolf (*1900 †?) de Tłumacz ∞1928 Franciszka Jabłońska (*? †?) de Nadorożna:

              B1 Józef (*? †?) {ur. in Kłubowce}

              B2 Michał (*1929 †?)

              B3 Julian (*1935 †?) {ur. in Nadorożna}

 

            + Albin PŁAWUSZEWSKI (*? †?) ∞1925 [Tyśmienica] Anna Dulian{?} {primo voto Petraniuk} (*? †?)

 

            + Stanisław PŁAWUSZEWSKI (*? †?) ∞1935 [Tyśmienica] Albina Wierskiecka{?} (*? †?)

 

               + Tadeusz PŁAWUSZEWSKI (*1928? †1944) de Nadorożna

 

         + Paulina PŁAWUSZEWSKA (*? †?) ∞1894? Stanisław Jedliński (*? †?) de Kłubowce

 

         + Ludwika PŁAWUSZEWSKA (*? †?) ∞ok. 1895 Józef Ciechanowski (*? †?) de Chocimierz

 

      + Magdalena PŁAWUSZEWSKA (*? †?) ∞? Jan Bazylewicz (*? †?):

        A1 Maria Bazylewicz (*1839? †1847) {ur. in Tłumacz [d.6]}

 

 

(*) Ciężko powiedzieć czy do tego rodu należą zapisani jako Płaszewscy:

 

   + Tomasz PŁASZEWSKI (*? †?) ∞? Anna N. (*? †?):

     A1 Jakub (*? †?) {ex Tyśmienica} ∞? Katarzyna Krzemińska {primo voto Pliszka} (*1820 †?) de Jezierzany:

        B1 Maria (*1851 †?) in Olesza - r.ch.: Andrzej Płaszewski i Paraskewia Bednarczuk (ż. Andrzeja)

        B2 Ignacy (*1854 †1855) in Olesza [PŁAWUCZEWSKI]

        B3 Franciszek Ignacy (*1859 †?)

 

[linia z miasta Konkolniki w byłym województwie stanisławowskim]

 

Jerzy PŁAWUSZEWSKI (*1741? †1803) {zm. in Zagórze [d.14]} ∞? Marianna N. (*1733? †1815) {zm. in Zagórze [d.20]}:

  A1? Piotr (*? †?) de Zagórze [d.20] ∞? Zofia N. (*? †?):

     B1 Łucja (*1807? †1808)

  A2? Michał (*1777? †?) de Zagórze [d.20] ∞1803 [Horożanka] Marianna Siemiginowska (*1784? †?) de Dryszczów:

     B1 Tekla (*1807? †1810)

     B2 Franciszka (*1811? †1812)

     B3 Jan (*1813? †1814)

 

         + Józef PŁAWUSZEWSKI* (*? †?) ∞? Franciszka Czerkawska (*? †?):

           A1 Rozalia (*1862? in Zagórze †?) [1]∞? Mateusz Żurawicki (*? †przed 1884) [2]∞1884 Tadeusz Żurawicki (*1858? †?) de Delejów

 

         + Mateusz PŁAWUSZEWSKI* (*? †przed 1873) ∞? Anna Łucka (*1833? †?) {secundo voto Klimuntowska}

 

         + Franciszek PŁAWUSZEWSKI* (*? †?) ∞? Katarzyna Piotrowska (*? †?):

           A1 Albina (*? †?) ∞? Karol Srokowski (*? †?):

              B1 Eleonora Srokowska (*1911 †1955) de Słoboda Konkolnicka ∞? Grzegorz Malinowski (*1907 †1957) de Delejów:

                 C1 Kazimierz Malinowski (*? †?) ∞? N.N. (*? †?):

                    D1 Zdzisław Grzegorz Malinowski (*?) ∞? Bogusława N. (*?)

 

         + Bogumiła PŁAWUSZEWSKA (*? †?) ∞? Andrzej Jankowski (*? †?) de Delejów:

           A1 Maria Jankowska (*1844? †?) [1]∞? N. Borkowski (*? †?) [2]∞1874 Piotr Hetman (*1850? †?)

 

* Co prawda w księgach metrykalnych to nazwisko występowało jako Płauszewski vel Plauszewski, jednakże zgodnie z tradycją rodzinną prawidłowa forma to Pławuszewski.

 

[linia z miasta Stanisławów]

 

Józef PŁAWUSZEWSKI (*? †?) ∞? N.N. (*? †?):

  A1 Leopold (*1933) ∞? N.N. (*?):

     B1 N. (*?) ∞? N.N. (*?):

        C1 Łukasz (*?)

* Chociaż co najmniej do pierwszej połowy XIX w. nazwisko tego rodu (czasem zapisywane jako "de Pawąk Pławuszewski") występowało w księgach metrykalnych rzymskokatolickiej parafii Tłumacz z określeniem 'nobilis', ciężko jednakże stwierdzić jak blisko była spokrewniona ta rodzina z niejakimi  Maciejem, Franciszkiem i Józefem Pławuszewskimi, którzy wylegitymowali się ze szlachectwa z przydomkiem Pawąk w Trembowelskim Sądzie Ziemskim w 1782 r.

 

Użyte symbole:

* - urodzenie

† - zgon

∞ - ślub

N. - nie znane imię lub nazwisko

N.N. - nie znane imię i nazwisko

- płeć męska

- płeć żeńska

[1]/[2]/[3] - pierwsze/drugie/trzecie małżeństwo

[1m]/[2m]/[3m] - dziecko z pierwszego/drugiego/trzeciego małżeństwa

 

STRONA GŁÓWNA

 

Proszę o zgłaszanie uzupełnień i sprostowań!

 

© Copyright by Adam Biliński 2006-2013

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2013