Genealogia rodu Biliński herbu Sas

[linia z miasta Tłumacz i jego okolic w byłym województwie stanisławowskim]

 

Mikołaj(*) BILIŃSKI TARASOWICZ (*1707? †1770) de Tłumacz ∞1735 Marianna Lechowska ["Lechowsczanka"] (*ok. 1714 †1780) de Tłumacz:

  A1 Kajetan (*1735 †między 1803 a 1816) de Tłumacz [1]∞? Marianna N. (*? †?) [2]∞? Zofia Saduniewska (*ok. 1739 †1799) de Pużniki{?} [3]∞1799 Marianna Komarnicka (*1766? †1830) de Tłumacz:

     B1 [1m] Marianna (*1765 †?) ∞1788 Józef Nowotarski (*? †?)

     B2 [2m] Franciszek à Paulo Wincenty (*1768 †1822) de Tłumacz [1]∞1788 Marianna Kłonowska (*1771? †1793) de Tłumacz [2]∞? Marianna Dołżańska (*1778? †?) de Nadorożna:

        C1 [1m] Kazimierz (*1790 †?) de Nadorożna [d.42] ∞? Agnieszka Kawecka (*? †?) de Niżniów{?}:

           D1 Marcin (*1813? †1864) de Nadorożna [d.42] ∞1837 [Tyśmienica] Rozalia Zagórska (*1819 †?) de Markowce:

              E1 Maria (*1839 †?) ∞1860 Antoni Kłodziński (*1831 †?) de Nadorożna

              E2 Jan (*1841? †1864) de Nadorożna [d.42] ∞1864 Anna Samborska (*1844 †?) de Pałahicze {secundo voto Kulczycka}

              E3 Zofia (*1843? †?) ∞1867 Maciej Kłonowski (*1838 †?) de Słobudka

              E4 Ludwika (*1846 †1848)

              E5 Mikołaj (*1848 †?) de Nadorożna [d.42] [1]∞? Tekla Chmielowska (*1854 †?) de Nadorożna [2]∞1884 Antonina Czaplińska (*1861 †?) de Tłumacz:

                 F1 [1m] Leonarda (*1876 †?)

                 F2 [1m] Maria (*1878 †?) ∞1898 Jan Jabłoński (*1874? †?) de Nadorożna

                 F3 [1m] Jan (*1881 †1944?) de Nadorożna [d.42, d.249] ∞? Maria Czaplińska (*? †?):

                    G1 Michał (*1909 †?)

                    G2 Jan (*1919 †?)

                 F4 [1m] Franciszek (*1884 †?)

                 F5 [2m] Petronela (*1885 †?) ∞1906 Karol Smulski (*1882? †?) de Nadorożna

                 F6 [2m] Tekla (*1888 †?) ∞1909 Mikołaj Żurakowski (*1883? †?) {r.g.} de Nadorożna

                 F7 [2m] Stanisław (*1891 †?)

                 F8 [2m] Franciszka (*1892 †?)

                 F9 [2m] Rozalia (*1897 †?)

                 F10 [2m] Stanisław (*1899 †1899?)

                 F11 [2m] Józef (*1901 †1944?) de Nadorożna ∞1926 Joanna Woroszczuk (*1901? †?) de Pałahicze:

                    G1 Zygmunt (*1928 †?)

                    G2 Kazimierz Józef (*1931 †?)

              E6 Antonina (*1852 †?)

              E7 Anna (*1853/43? †1857)

              E8 Wojciech (*1855 †1856)

              E9 Rozalia (*1857 †?) ∞ok. 1882 Michał Jacewski (*1841? †?) de Grabowiec

              E10 Antoni (*1861 †?) de Nadorożna [d.42, d.176] ∞1886 Franciszka Ruczkowska (*1864? †?) de Tłumacz:

                 F1 Aniela (*1887 †?)

                 F2 Bronisława (*1890 †?)

                 F3 Franciszka (*1893 †?)

                 F4 Karolina (*1895 †?)

                 F5 Anna (*1897 †?)

                 F6 Józef (*1900 †?)

                 F7 Stefania (*1906 †?) {ur. in Tłumacz}

           D2 Józef (*1812? †?) ekonom in Roszniów ∞1841 [Zaleszczyki] Adela Solecka (*1816? †?) de Zaleszczyki:

              E1 Otylia (*1845? †?) {ex Stanisławów} ∞1861 [Tyśmienica] Wincenty Sługocki (*1831? †?) ekonom in Turka (ad Kołomyja)

              E2 Adela (*? †?) ∞ok. 1870 Aleksander Ciecholewski (*? †?) heres sortis in Żuraki

              E3 Władysław (*? †?) ekonom in Bratyszów {ex Stanisławów} ∞? Helena Szybalska (*1858 †?):

                 F1 Helena (*1883 †?) {ur. in Bratyszów} ∞1906 Józef Hoffman (*1884 †?) de Tłumacz

                 F2 Józef Walentyn (*1885 †?) {metr. in Niżniów}

                 F3 Marian Piotr (*1887 †1942) {metr. in Niżniów} [1]∞1919 Katarzyna Rawluk (*1891 †1937) {ex Horyhlady} [2]∞1938 Agata Rabiżak (*1906 †?) {ex Dynów}

                 F4 Stanisław (*1889 †?) {metr. in Niżniów}

                 F5 Wincencja (*1897 †?) {metr. in Tłumacz}

                 F6 Zofia Aniela (*1899 †?) {metr. in Tłumacz}

              E4 Leokadia (*1851 †1866?) {ur. in Roszniów, metr. in Tyśmienica}

              E5 Stanisław (*1857 †1858?) {ur. in Roszniów, metr. in Tyśmienica}

           D3 Katarzyna (*1818 †1820)

           D4 Franciszek (*1820 †?)

           D5 Wojciech (*1822 †?) de Nadorożna ∞1862 Maria Sanojca (*1844 †?) de Tłumacz ->in Tłumacz [d.300]:

              E1 Franciszek Adolf (*1866 †?)

              E2 Jan Mieczysław(*1869 †1887?) {zm. in Petlikowce}

              E3 Helena (*1871 †?)

              E4 Kazimierz (*1873 †?)

              E5 Marian (*1876 †?) {metr. in Jazłowiec}

           D6 Maciej vel Mateusz (*1824 †1826)

           D7 Jakub (*1826 †?)

           D8 Anna (*1829? †?) ∞1853 Marcin Zagórski (*1827 †?) de Markowce

           D9 Tekla (*1834 †?) ∞1861 [Niżniów] Stanisław Orkiszewski (*1821 †?) de Potok Złoty

           D10 Maria (*? †?) ∞ok. 1858 Jan Ustinowski (*? †?) ekonom in Ostra

     B3 [2m] Katarzyna (*1770 †1826) ∞1792 Franciszek Chmielowski (*? †?)

     B4 [2m] Stanisław Franciszek (*1772 †1819) de Tłumacz ∞1793 Marianna Sieńkiewicz alias Sienicka (*1779? †1821) de Tłumacz:

        C1 Antoni de Padwa (*1795 †1836) de Tłumacz [d.79] [1]∞? Teresa Fedorowicz (*1799? †1820) [2]∞? Katarzyna Czaplińska recte Kozak (*? †?):

           D1 [1m] Katarzyna (*1820 †1855) ∞ok. 1834 Antoni Kawecki (*1812? †1855) de Bortniki

           D2 [2m] Rozalia Marianna (*1821 †1821)

           D3 [2m] Marianna (*1822 †?) ∞1839 Kazimierz Szydłowski (*1813? †?) de Tłumacz

           D4 [2m] Michał (*1825 †1833)

           D5 [2m] Paulina (*1827/29? †po 1891?) ∞1850 Jan Lipiński (*1814? †1891) de Bortniki {ex Goray (Księstwo Poznańskie)}

           D6 [2m] Honorata (*1831 †?) ∞1859 Franciszek Sienicki (*1834 †?) de Słobudka

           D7 [2m] Maciej (*1835 †1855)

     B5 [2m] Teresa (*1774 †1777)

     B6 [2m] Adam (*1776 †?)

     B7 [2m] Antoni (*1779 †1785)

     B8 [2m] Józef (*1782 †1849) de Tłumacz [d.129] ∞? Tekla Boniowska {recte Bonowska} (*1784? †1847) de Tłumacz:

        C1 Anna (*1804? †?) ∞1831 Paweł Sokołowski (*1806? †?) de Olesza

        C2 Maria (*1807? †?) ∞1840 Andrzej Przysiężniuk (*1817? †?) de Tłumacz

        C3 Szymon (*1810? †ok. 1880) de Tłumacz [d.169 i 295] [1]∞1832 Agnieszka Pławuszewska (*1812? †1849) de Nadorożna [2]∞1850 Katarzyna Kulczycka (*1832 †?) de Pałahicze {secundo voto Kubicka}:

           D1 [1m] Katarzyna (*1833 †1862) ∞1851 Jan Sienicki (*1821 †?) de Słobudka

           D2 [1m] Helena (*1837? †?) [1]∞1860 Józef Ruczkowski vel Ruszkowski (*1838 †?) [2]∞ok. 1872 Jakub Kłonowski (*1814? †?)

           D3 [1m] Rozalia (*1839 †?)

           D4 [1m] Mikołaj (*1841/43? †?) de Tłumacz [d.295] [1]∞1868 Leonia Krajewska (*1853 †?) de Słobudka [2]∞? Eleonora Krajewska (*? †?):

              E1 [1m] Jan (*1871 †1876?)

              E2 [1m] Bronisława (*1874 †?)

              E3 [1m] Paulina (*1876 †?) ∞1893 Karol Radomski (*1868? †?) de Tłumacz

              E4 [1m] Stanisław (*1878 †1887?)

              E5 [1m] Joanna (*1882 †?) ∞1905 Piotr Radomski (*? †?)

              E6 [1m] Franciszek Mikołaj (*1884 †1887?)

              E7 [1m] Petronela (*1887 †?) [1]∞1910 Franciszek Pokój (*1886? †?) de Stanisławów [2]∞? N. Froum (*? †?) de Stanisławów

              E8 [2m] Szymon (*1889 †?) de Tłumacz ∞? Zofia Bejner vel Bejnarowicz (*1894 †?):

                 F1 Helena (*1919)

                 F2 Stanisław (*1923 †?) ∞? Cecylia vel Celina Macagorowa (*? †?):

                    G1 Helena (*?) ∞? Witold Pludra (*?):

                       H1 Rafał Pludra (*?)

                    G2 Danuta (*?) ∞? Feliks Skomra (*?):

                       H1 Piotr Skomra (*?)

                       H2 Krzysztof Skomra (*?)

                    G3 Barbara (*?) ∞? Roman Bolesta (*?)

                    G4 Jerzy (*?) ∞? Bronisława Nowak (*?):

                       H1 Elżbieta (*?)

                       H2 Anna (*?)

                    G5 Adam (*?) ∞? Czesława N. (*?):

                       H1 Grzegorz (*?)

                       H2 Alicja (*1975) ∞? Mariusz Sobór (*1973):

                          I1 Kamil Sobór (*1994)

                          I2 Adrian Sobór (*2002)

                       H3 Katarzyna (*1979) ∞? Rafał Borowiecki (*1976):

                          I1 Maja Borowiecka (*2006)

                          I2 Filip Borowiecki (*2009)

                    G6 Elżbieta (*? †?)

                    G7 Lucyna (*?) ∞? Bogdan Kunysz (*?):

                       H1 Maciej Kunysz (*?)

                       H2 Justyna Kunysz (*?)

                 F3 Adam (*1925 †1945)

                 F4 Stefan (*1926 †?) ∞? Stanisława Jaśkiewicz (*? †?):

                    G1 Marek (*1958) ∞? Elżbieta Pragniąca (*1958 †2009):

                       H1 Sławomir (*1982) ∞2007 Justyna Adamska (*1986)

                       H2 Maciej (*1986)

                    G2 Krzysztof (*1960) ∞? Marta Urbaś (*1965):

                       H1 Dorota (*1987)

                       H2 Michał (*1988)

                    G3 Karol (*1962) ∞? Beata Malisz (*1963):

                       H1 Tomasz (*1986)

                       H2 Roman (*1989)

                       H3 Bartosz (*1993)

                 F5 Józefa Anna (*1928) ∞? Tadeusz Soluch (*?):

                    G1 Ewa Soluch (*?)

                    G2 Wojciech Soluch (*?)

                 F6 Władysława (*1929 †?) ∞? Włodzimierz Sołtykiewicz (*? †?):

                    G1 Urszula Sołtykiewicz (*?)

                    G2 N. Sołtykiewicz (*? †?)

                 F7 Edward Kazimierz (*1933 †1944)

                 F8 Julia Maria (*1935 †?) ∞? Tadeusz Hasiak (*? †?):

                    G1 Arkadiusz Hasiak (*?)

                    G2 Waldemar Hasiak (*?)

              E9 [2m] Bronisława (*1892 †1892)

              E10 [2m] Józef Franciszek (*1893 †1893?)

              E11 [2m] Franciszek Mikołaj (*1894 †1895?)

              E12 [2m] Wiktoria (*1897 †?) ∞1921 Bazyli Bajdiuk (*1895 †?) de Tłumacz

           D5 [1m] Jan (*1844 †1845)

           D6 [1m] Franciszek (*1846 †1856)

           D7 [1m] Feliks (*1849 †1850)

           D8 [2m] Honorata (*1852 †?) ∞1868 Jan Zembrzycki (*1842? †?) {r.g.} de Jezierzany

           D9 [2m] Maria (*1854 †?) ∞ok. 1876 Wojciech Zdanowicz (*1847 †?) de Jezierzany

           D10 [2m] Anna (*1856 †1857)

           D11 [2m] Antoni (*1858 †?) de Tłumacz [d.265] ∞1882 Michalina Kłonowska (*1865? †?) de Tłumacz:

              E1 Jan (*1883 †1883)

              E2 Franciszka (*1884 †?) [1]∞? [in USA] N.N. (*? †?) [2]∞1926 Marcin Kowalewski (*1868 †?) {ex Piączków (par. Dębno)}

              E3 Kazimierz (*1885 †?) {ur. in Korolówka}

              E4 Emilia Rozalia (*1888 †1980?)

              E5 Józef (*1892 †?) {ur. in Olesza}

              E6 Petronela (*1893 †1896?)

              E7 Jan (*1895 †1963?) ∞1925 Eleonora Mytnik (*? †?) de Tłumacz:

                 F1 Czesław (*1926 †1927)

                 F2 Helena "Luka" (*1927)

              E8 Władysław (*1897 †1945) ∞1930 Genowefa Romaniuk (*1911 †?) de Tłumacz

              E9 Aniela (*1899 †?) ∞? Stanisław Borkowski (*? †?)

           D12 [2m] Wiktoria (*1860 †1862)

           D13 [2m] Józef (*1864 †1912?) de Tłumacz ∞1909 Franciszka Kłonowska (*1889 †?) de Tłumacz {secundo voto Cambitz (in Rodezja)}:

              E1 Helena Stefania (*1909? †?) de Tłumacz ∞1925 Franciszek Burczyński (*1901 †1976) de Tłumacz

              E2 Marian (*1911 †?)

        C4 Maciej vel Mateusz (*1811? †1823)

        C5 Kazimierz (*1811? †?) de Tłumacz [d.101] i de Olesza [d.153] [1]∞1839 Elżbieta Grzymalska (*1813? †?) {ex Drohomirczany} [2]∞? Julia Metlewicz (*? †?) {ex Tyśmienica}:

           D1 [1m] Antonina (*1840 †ok. 1881) ∞1868 Paweł Zwoliński (*1839 †?) de Tłumacz

           D2 [1m] Marcin (*1843? †1846)

           D3 [1m] Karolina (*1844 †1845)

           D4 [2m] Julian (*1845 †ok. 1901) de Tłumacz [d.160] ∞1870 Anna Dobrowolska (*1843? †?) {secundo voto Piotrowicz}:

              E1 Karolina (*1870 †?)

           D5 [2m] Marianna (*1851? †?) ∞1874 Józef Smulski (*1825 †?) de Nadorożna

           D6 [2m] Antoni (*1852 †?)

           D7 [2m] Teresa (*? †ok. 1899) ∞ok. 1892 Józef Politowski (*1857? †?) de Słobudka

        C6 Rozalia (*1813? †?) ∞1846 Michał Ritthaler (*1811? †1858)

           D1 Józef (*1839 †1839) {dziecko Rozalii}

        C7 Agnieszka (*1815? †1842) ∞1837? Grzegorz Zawadzki (*? †?)

        C8 Teresa (*1817 †?) ∞? Bazyli Daniłowicz (*? †?)

        C9 Franciszka (*1819 †1819)

        C10 Tomasz (*1820 †?) de Tłumacz [d.129 i 183] ∞1843? Agnieszka Szydłowska (*1822 †?) de Tłumacz:

           D1 Jan (*1844 †1883) de Tłumacz [d.183] ∞1869 Joanna Szydłowska (*1852 †1932) de Tłumacz {secundo voto Śniechowska}:

              E1 Tomasz (*1871 †1877?)

              E2 Ludwik (*1873 †1915?) de Tłumacz [1]∞1896 Michalina Jurczak (*1882? †?) de Tłumacz [2]∞1906 [Chocimierz] Aniela Dąbrowska (*1891? †1975?) de Chocimierz:

                 F1 [1m] N. (*1898 †1898) {urodzony nieżywy}

                 F2 [1m] Leon (*1902 †1978) {Poseł na Sejm PRL w latach 1961-1965} ∞1931 Anna Sokołowska (*1908 †?):

                    G1 Stanisław Ludwik (*1932 †1933)

                    G2 Aleksandra Danuta (*1934 †2000)

                    G3 Kazimierz Janusz (*1936 †2012) ∞? Maria Hołyk (*?):

                       H1 Marzena (*?) ∞? N.N. (*?):

                          I1 Leon N. (*2009)

                       H2 Sławomir (*1968) ∞? Katarzyna Krysmalska (*?):

                          I1 Patryk (*2000)

                          I2 Dawid (*2003)

                    G4 Ludwik{?} (*1947 †1947)

                    G5 N. (*1947 †1947)

                 F3 [2m] Kazimierz Jan (*1907 †1999) [1]∞1934 Anna Karolina Pawłowska (*1911 †1939) [2]∞? Halina Nowicka (*? †?):

                    G1 [1m] Irena Anna (*1935) ∞? Stanisław Pieśniewski (*?):

                       H1 Andrzej Pieśniewski (*1955) ∞? Danuta Janina Weis (*?):

                          I1 Joanna Marta Pieśniewska (*1979)

                       H2 Wiesław Pieśniewski (*1960?) ∞? N.N. (*?)

                    G2 [2m] Ewa (*1947) {artystka - malarka} ∞? N.N. (*? †?) w USA

                 F4 [2m] Eleonora Felicja (*1912 †2001) [1]∞1933 Stanisław Rizler (*1908 †?) [2]∞? Józef Nickowski (*? †?)

              E3 Franciszek (*1875 †1876?)

              E4 Bronisława (*1878 †1952) ∞1894 Wawrzyniec Biliński (*1869 †1937) de Tłumacz {poniżej}

              E5 Petronela (*1880 †1941) ∞1900 Józef Rolewicz (*? †1929) de Schodnica {ex Borynicze}

              E6 Michał (*1882 †1884)

           D2 Franciszka (*1847 †1848)

           D3 Katarzyna (*1850 †?)

           D4 Emilia (*1852 †?) ∞1868 Antoni Faściszewski (*1843 †?) de Dżurków

           D5 Michał (*1855 †1857)

           D6 Karolina (*1858 †?) ∞ok. 1882 Wincenty Petraniuk (*? †?)

           D7 Mikołaj (*1860 †1860)

           D8 Petronela (*1862 †1862)

           D9 Wiktoria (*1863 †?)

           D10 Michał (*1865 †?)

        C11 Jan (*1822 †1823)

        C12 Wojciech (*1824 †1894) de Tłumacz [d.129 i 184] ∞? Julianna Zdanowicz (*1829? †1901) de Jezierzany:

           D1 Leon (*1850 †1909) de Tłumacz [d.184] ∞1880 Joanna Antonina Kurylak (*1860 †1918) de Tłumacz:

              E1 Feliks (*1881 †1963) de Tłumacz ∞1909 Helena Petrus (*1888 †1973) de Tłumacz:

                 F1 Marian Leon (*1910 †1913)

                 F2 Józefa Maria (*1912 †1914)

                 F3 Marian Feliks (*1915 †1972) ∞1952 Janina Józefa Masztalerz (*1930 †2015) {secundo voto Szymańska}:

                    G1 Grażyna Jadwiga (*1952) ∞1970 Ryszard Zaborowski (*1946 †2010):

                       H1 Andrzej Zaborowski (*1971 †2017)

                       H2 Anna Zaborowska (*1977) ∞2017 Wojciech Obrzut (*?)

                    G2 Bogdan Andrzej (*1955) ∞1982 Helena Stanisława Czajkowska (*1955):

                       H1 Adam Marian Antoni (*1982) - autor strony

                       H2 Łukasz Szczepan Mateusz (*1984) ∞2011 Justyna Lucyna Łabuz (*1986):

                          I1 Marcel Kuba (*2012)

                          I2 Maja Janina (*2016)

                    G3 Józef Jan (*1957)

                    G4 Dorota Maria (*1964) ∞1986 Robert Sołtysik (*1962):

                       H1 Michał Sołtysik (*1989)

                       H2 Anna Sołtysik (*1991)

                       H3 Katarzyna Sołtysik (*1997)

                       H4 Małgorzata Sołtysik (*1999)

                       H5 Tomasz Sołtysik (*1999)

                 F4 Józefa "Ziunia" (*1919 †2008) ∞1942 Kajetan Agopsowicz (*1918 †1991) de Tłumacz:

                    G1 Jan Agopsowicz (*1942 †1942)

                    G2 Jerzy Agopsowicz (*1944 †2015)

                    G3 Janusz Agopsowicz (*1946 †?) ∞? Czesława Sawicka (*?):

                       H1 Ewa Agopsowicz (*1974)

                       H2 Rafał Agopsowicz (*1976) ∞2005 Kamila Misiura (*?):

                          I1 Bartłomiej Agopsowicz (*2009)

                    G4 Anna Agopsowicz (*1948) ∞1979 Henryk Skowron (*1950):

                       H1 Monika Skowron (*1980)

                    G5 Helena Agopsowicz (*1950):

                       H1 Eliza Domagała (*1974) ∞1995 Adam Szymański (*1969):

                          I1 Paulina Szymańska (*1998)

                          I2 Kajetan Szymański (*2004)

                    G6 Maria Agopsowicz (*1952):

                       H1 Mateusz Weber (*1987)

                    G7 Elżbieta Agopsowicz (*1953)

                 F5 Zofia (*1921 †1924?)

                 F6 Janina (*1923 †2013) ∞1944 Marcin Skulski (*1909 †1988) de Skomorochy Stare:

                    G1 Zdzisław Skulski (*1944 †2014)

                    G2 Tadeusz Skulski (*1847? †2012)

                    G3 Ryszard Skulski (*1952) ∞? Krystyna Mycek (*1956):

                       H1 Piotr Skulski (*1980) ∞2004 Alina Dominas (*?):

                          I1 Weronika Skulska (*2006)

                          I2 Tymoteusz Skulski (*2017)

                       H2 Anna Skulska (*1981) ∞2003? Grzegorz Michór (*?):

                          I1 Maja Michór (*2006)

                          I2 Mateusz Michór (*2013)

                       H3 Marcin Skulski (*1988) ∞2013 Edyta N. (*?):

                          I1 Sebastian Skulski (*2013)

                          I2 Szymon Skulski (*2016 †2016)

                 F7 Leon Antoni (*1925 †1946)

                 F8 Stanisława (*1931 †2006) ∞? Tadeusz Łoński (*?):

                    G1 Katarzyna Łońska (*1956) ∞? Zygmunt Szmigiel (*1956):

                       H1 Aldona Szmigiel (*1983) ∞? Tomasz Łaszkiewicz (*?):

                          I1 Stanisław Łaszkiewicz (*2009)

                          I2 Łucja Łaszkiewicz (*2011)

                          I3 Zuzanna Łaszkiewicz (*2014)

                          I4 Michał Łaszkiewicz (*2017)

                       H2 Marek Szmigiel (*1988) ∞? Edyta Grad (*?):

                          I1 Jan Szmigiel (*2015)

                          I2 Lech Szmigiel (*2017)

                       H3 Tomasz Szmigiel (*1992)

              E2 Katarzyna (*1882 †1883)

              E3 Helena Maria (*1883 †1884)

              E4 Maria (*1885 †ok. 1939) ∞1906 Władysław Putzlacher (*1878? †ok. 1945) de Stanisławów:

                 F1 Leonard Kazimierz Putzlacher (*1909 †ok. 1939)

                 F2 Janina Putzlacher (*? †ok. 1939)

              E5 Mikołaj (*1886 †1887)

              E6 Józef (*1888 †1978) de Tłumacz ∞1925 Klementyna Zagórska (*1908 †1991) de Nadorożna:

                 F1 Ludmiła Joanna (*1926 †2007) [1]∞? [%] Zbigniew Filusz (*? †?) [2]∞? Jerzy Tchorz (*? †?):

                    G1 [2m] Marta Tchorz (*?) ∞? Mirosław Bednarski (*?):

                       H1 Artur Bednarski (*1989?)

                       H2 Piotr Bednarski (*?)

                 F2 Irena Maria (*1929 †2010) ∞? Edmund Oczachowski (*? †2006):

                    G1 Dariusz Oczachowski (*?) ∞? Alina N. (*?)

                    G2 Mariusz Oczachowski (*?)

                 F3 Krystyna Anna (*1930 †2004) ∞? Marian Rajewski (*? †1999):

                    G1 Stanisław Rajewski (*?)

                 F4 Czesław Jan (*1934 †2015) ∞? Alicja Klamecka (*?):

                    G1 Filip (*1978)

              E7 Wincenty (*1889 †1889)

              E8 Franciszek (*1892 †1892)

              E9 Michał (*1894 †1895)

              E10 Helena Barbara (*1895 †1896)

              E11 Jan (*1897 †1897)

              E12 Maria Elżbieta (*1898 †1899)

              E13 Piotr Leon (*1900 †1900)

           D2 Apolonia (*1852 †przed 1889) ∞1871 Mikołaj Kłonowski (*1845 †?) de Tłumacz

           D3 Józef (*1854 †?)

           D4 Jan (*1858 †1859)

           D5 Jan (*1861 †?)

           D6 Józefa Honorata (*1864 †1864)

           D7 Marianna (*1865 †?) ∞ok. 1887 Adolf Zagórski (*1849 †?) de Jezierzany {ex Nadorożna}

        C13 Michał (*1826 †1826)

     B9 [2m] Anna (*1784 †?)

     B10 [2m] Jakub (*1786 †?)

     B11 [2m] Małgorzata (*1788 †?)

     B12 [2m] Agnieszka (*1791 †1791)

     B13 [2m] Maciej vel Mateusz (*1794/95? †1862) de Tłumacz [d.200] [1]∞1823 Agnieszka Szydłowska {primo voto Kłonowska} (*1794 †1842) [2]∞1844 Rozalia Kłonowska {primo voto Buniowska} (*1808/14? †?):

         C1 [1m] Anna (*1825 †1827)

         C2 [1m] Antoni (*1828 †1828)

         C3 [1m] Józefa (*1830 †1831)

         C4 [1m] Józef (*1833 †1834)

         C5 [1m] Honorata (*1835 †1839)

     B14 [3m] Krzysztof (*1800 †?) de Tłumacz [d.164] [1]∞1824 Marianna Sabatowicz (*1809? †1831) [2]∞? Maria Brzezińska (*? †?):

         C1 [1m] Katarzyna (*1825 †1825)

         C2 [1m] Ignacy (*1827 †1831)

         C3 [1m] Jan (*1829? †1831)

         C4 [2m] Feliks (*1833 †?) de Tłumacz [d.235] ∞? Agrypina Romanowicz (*? †?):

            D1 Wawrzyniec (*1869 †1937) {ur. in Brody} de Tłumacz [d.235] ∞1894 Bronisława Bilińska (*1878 †1952) de Tłumacz {powyżej}:

               E1 Mieczysław (*1895 †1940) LEGIONISTA ∞1934 Stefania Burczyńska (*1907 †?) de Tłumacz:

                  F1 Zbigniew Antoni (*1935 †?)

                  F2 Maria Teresa (*1937 †?)

               E2 Stefania (*1898 †1926?) ∞1921 Bronisław Raczkowski (*1885? †?) de Kłubowce

               E3 Emilia "Mila" (*1900 †1953) ∞1922 Jan Antoni Rawicz-Jasiński (*1885 †?) de Tłumacz

               E4 Janina Józefa (*1904 †?)

            D2 Mikołaj (*1872 †1908?)

            D3 Maria (*1874? †?) ∞1890 Jakub Kółkowski (*1861? †?) de Tyśmienica {ex Radłów}

            D4 Jadwiga (*1875 †?) ∞1901 Andrzej Rolewicz (*? †1915) profesor in Lwów {ex Barynicze, par. Bóbrka}

            D5 Helena (*1879 †?) ∞1905 Dymitr Sołtycki (*1880? †?) de Niegowce (ad Kałusz) {ur. in Pererów (ad Kołomyja)}

            D6 Józef (*1883 †?) de Tłumacz [d.235] ∞1908 Marcella Śniechowska (*1883? †?) de Słobudka:

               E1 Maria Helena (*1908 †?)

               E1 Janina Aniela (*1911 †?)

     B15 [3m] Apolonia (*1803? †?) [1]∞1822 Szymon Duzinkiewicz vel Tuzinkiewicz (*1788 †1840) de Tłumacz [2]∞1848 Jan Kłonowski (*1802/03? †1855) de Tłumacz

  A2? Zofia (*ok. 1736 †?) ∞1751 Jan Dymkiewicz (*? †?)

  A3? Jacek (*ok. 1737 †?) ∞1756 Marianna Popławska (*? †1770?) de Hryniowce ->in Hryniowce:

     B1? Maciej vel Mateusz (*1757? †1772)

     B2 Marianna (*1758 †?)

     B3 Teresa (*1760 †?)

     B4 Jacek (*1763 †1763?)

     B5 Klara (*1764 †?)

     B6 Rozalia (*1766 †?)

  A4? Anna (*ok. 1738 †?) ∞1754 Grzegorz Januszkiewicz (*? †?)

  A5? Szymon (*ok. 1739 †?) de Tłumacz ∞1769 Magdalena Bibinek (*? †?) de Tłumacz:

     B1 Łucja Anna (*1769 †?)

     B2 Katarzyna (*1771 †1771)

     B3 Wiktoria (*1771 †?)

  A6? Regina (*ok. 1740 †1824) ∞1760 Wojciech Kłodziński (*? †?) de Nadorożna

  A7 Piotr Andrzej (*1742 †?)

  A8 Małgorzata (*1744 †1822) ∞1766 Stanisław Stawarowski (*? †?) de Hryniowce

  A9 Mikołaj Ambroży (*1746 †?)

  A10 Antoni (*1749 †?) [Komornik{?}] [1]∞1773 [Koropiec] Jadwiga Korkoszyńska (*? †?) de Koropiec [2]∞1779 Anna Żurek (*ok. 1758 †1799) de Tłumacz [3]∞ok. 1800 Zofia Szuwarowska{?} (*? †?):

     B1 [1m] Wojciech (*1774? †1780) {zm. in Tłumacz}

     B2 [1m] Jan (*1776? †1780) {zm. in Tłumacz}

     B3 [2m] Józef (*1780 †?)

     B4 [2m] Marianna (*1782 †?)

     B5 [2m] Wojciech Marek (*1785 †1796)

     B6 [2m] Katarzyna (*1788 †?)

     B7 [2m] Jan (*1793 †1793)

     B8? [2m] Jan (*1795 †1797)

     B9 [2m] Marianna (*1796 †?)

     B10 [3m] Anna (*1801 †?)

     B11? [3m] Jan (*1804 †?) {ur. in Hostów [d.67]}

  A11 Wojciech (*1753 †1827) {zm. in Tłumacz [d.200]} ∞? Anna Gontarzewska (*? †przed 1827):

     B1 Józef (*1775 †?)

     B2 Małgorzata (*1777 †?)

     B3 Marianna (*1778 †?) ∞1799 Dymitr Hirak (*? †?) {r.g.} de Tłumacz

     B4 Katarzyna (*1780 †1783)

     B5 Barbara Marianna (*1782 †1783)

     B6 Helena (*1784 †1823) ∞po 1802? Maciej vel Mateusz Kłonowski (*1785 †1822)

     B7 Paweł (*1788 †1833)

     B8 Stefan (*1789 †?)

     B9 Wiktoria (*1791 †1794)

     B10 Magdalena (*1793 †1794)

     B11 Katarzyna (*1797 †?)

  A12 Marianna (*1757 †1769)

 

(*) Możliwe, że Mikołaj BILIŃSKI jest tożsamy z zapisanym jako BILNSKI{?} w księdze urodzeń rzymskokatolickiej parafii Tłumacz dnia 1 stycznia 1707 roku Mikołajem, synem Kazimierza i Anny N. W tym przypadku jego siostrą może być - zapisana jako BILAŃSKA{?} - Jadwiga figurująca w tejże księdze pod datą 11 października 1722 r. Argumentem zdającym się przemawiać za tym jest fakt, iż najstarszy wnuk Mikołaja (Franciszek Wincenty) nadał swojemu (prawdopodobnie) jedynemu synowi imię Kazimierz. Imię to pojawiało się również wśród potomków innego wnuka Mikołaja - a to Józefa Bilińskiego.

 

Do tej pory w głównym wykazie nie znaleźli miejsca następujący przedstawiciele rodu z obrębu parafii Tłumacz:

 

Jan (*? †?) - ojciec chrzestny Antoniego Bilińskiego w roku 1749 {prawdopodobnie brat Mikołaja Bilińskiego (*? †1770)};

Justyna (*1795? †?) [1]∞? N. Mogilnicki (*? †?) [2]∞1817 Joachim Babecki (*1777? †?) possesor bonorum Jackówka, świadkami ślubu której w roku 1817 byli: Franciszek Rafałowski, Jacek bar. Czechowicz oraz Henryk hr. Dzieduszycki;

N. (*? †?) ∞ok. 1821 N. Zakliński (*? †?) {informacja p. Jadwigi Gierak}

Dominik (*? †?) - ojciec chrzestny u Boreyków (rodziny geometry in Pałahicze) w roku 1823 r.;

Maria BILIŃSKA z d. (?) wdowa de Tłumacz (*1770? †1832)

Katarzyna (*? †?) żona od ok. 1845? r. Andrzeja Zdanowicza, matka Rozalii żonatej za Mateuszem Pawluk od ok. 1869 r.

Maria(nna) (*1829? †1864) ex Stanisławów {c. Franciszka vel Łukasza i Franciszki Szydłowskiej}, matka nieślubnych córek: Rozalii (*1857 †1858) i Barbary (*1864 †1864);

Anna (*? †?) ex Horożanka {c. Anny Bilińskiej}, żona od ok. 1852 r. Ignacego Dynys vel Dynes ex Zabłotowce (cyrkuł Stryj)

Antoni (*? †?) - ojciec Stefanii (*ok. 1900 †?), zamężnej za Władysławem Dusza;

Marta "Marcia" (*? †?) {r.g.} de Okniany {I poł. XX w.}

 

Alfred BILIŃSKI (*? †?) ∞? Zofia Terlecka (*? †?):

   A1 Alfred (*? †?)

   A2 Zofia (*1919 †1986) ∞ok. 1937 Leon Śniechowski (*1906 †1965) de Tłumacz

   A3 Władysław (*? †?) ∞? N.N. (*? †?):

      B1 Andrzej (*?)

   A4 Kazimierz (*? †?)

 

Bartłomiej BIELIŃSKI (*? †?) ∞? Joanna Banasińska (*? †?):

   A1 Grzegorz (*1842? †?) de Tłumacz [d.315] {ex Potok Wielki} ∞1892 [Tłumacz] Franciszka Nowakowska (*1850? †?) {ex Karemiasto{?} (ad Podhajce)}:

      B1 Jan Władysław (*1892 †1892?)

      B2 Maurycy Franciszek (*1893 †?)

      B3 Wawrzyniec Wodzisław (*1895 †?)

      B4 Grzegorz Józef (*1898 †1898?)

      B5 Julia Helena (*1899 †?) [BILIŃSKA]

 

Mikołaj BILIŃSKI (*? †?) de Rohatyn ∞? Marianna Andrusyszyn (*? †?):

   A1 Jan (*1785? †?) {r.g.} ex Rohatyn ∞1822 Marianna Grabowska (*1802? †1856) de Okniany:

      B1 Michał (*1833 †?) {in Okniany}

      B2 Rozalia (*1833 †?) {in Okniany}

* Wyżej wymienieni Franciszek Wincenty, Stanisław, Józef i Jakub Bilińscy są tożsami z Franciszkiem Wincentym, Stanisławem, Józefem i Jakubem Bilińskimi, synami Kajetana i Zofii, wnukami Mikołaja, którzy udowodnili swoje szlacheckie pochodzenie oraz związane z nim prawo do herbu Sas przed Buskim Sądem Ziemskim w 1782 r.

 

[linia z miasta Chocimierz i jego okolic w byłym województwie stanisławowskim]

 

Łukasz BILIŃSKI (*? †?) ∞? Franciszka Ścibor Rylska (*? †?):

  A1 Onufry Marcin (*1788? †?) ∞1824 Karolina Romanowska (*1790? †?) de Piotrów

 

[linia z miasta Zaleszczyki i jego okolic w byłym województwie stanisławowskim]

 

Józef BILIŃSKI (*? †?) ∞? Amalia{?} N. (*? †?):

  A1 Leon (*1789? †?) ∞1824 Zofia Obertyńska (*1796? †?) de Obertyn:

     B1 Józefa (*1826 †?) {ur. in Stary Gwoździec, metr. z 1830 r. in Zaleszczyki}

 

Użyte symbole:

* - urodzenie

† - zgon

∞ - ślub

N. - nie znane imię lub nazwisko

N.N. - nie znane imię i nazwisko

- płeć męska

- płeć żeńska

[1]/[2]/[3] - pierwsze/drugie/trzecie małżeństwo

[1m]/[2m]/[3m] - dziecko z pierwszego/drugiego/trzeciego małżeństwa

 

STRONA GŁÓWNA

 

Proszę o zgłaszanie uzupełnień i sprostowań!

 

© Copyright by Adam Biliński 2006-2018

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2018