Genealogia rodu Głogowski herbu Grzymała
[linia z miast Lwów i Żółkiew oraz ich okolic w byłym województwie lwowskim]
♣ Zygmunt DE GŁOGOWIEC GŁOGOWSKI (*? †?) cześnik buski ∞? Teresa vel Dorota Ubysz (*? †?):
A1 Antoni (*? †?) stolnik bełzki ∞? Katarzyna Bobowska (*? †?):
B1 Samuel (*? †?) stolnik żydaczowski ∞? Zofia Rozwadowska (*? †?):
C1 Antoni (*? †?) skarbnik grabowiecki, chorąży horodelski ∞? Ludwika Dulska (*? †?) de Szarawka:
D1 Wincenty (*? †?) ∞? Urszula Grzymała-Jabłonowska (*? †?):
E1 Ludwik (*1799? †?) heres bonorum Psary [1]∞1824 [Lwów, Boże Ciało] Teresa Stadnicka (*1808? †?) [2]∞? Anna Pankowics (*? †?):
F1 [1m] Maria Julia Tekla Antonina Salomea (*1826 †?) ∞? Stefan hr. Potocki (*? †?)
F2 [1m] Marian Aleksander Jan Kanty Wincenty Maciej (*1828 †?)
F3 [2m] Wilhelmina Anna "Wilma" (*1847? †?) ∞1864 [Lwów, św. Andrzej & Podkamień] Stanisław hr. Rey (*1834? †?) heres bonorum Przyborów
C2 Józef (*? †?)
C3 Andrzej (*? †?) cześnik lubaczowski
C4 Kajetan (*? †?) kanonik
B2 Teodor (*? †?) łowczy latyczowski
B3 Józef Sebastian (*? †?) kanonik
A2 Mikołaj (*? †?) łowczy bełzki ∞? Anna Głuszyńska (*? †?):
B1 Tomasz Józef (*? †?) heres bonorum Rawa & Magierów miecznik mścisławski, wojski buski ∞? Anna Olszyńska (*? †?):
C1 Szymon (*? †?) sędzia grodzki buski, miecznik bełzki ∞? Zofia Czarnecka {primo voto Kamieńska} (*? †?):
D1 Józef (*? †?) radca pow. krasnostawskiego [1]∞? Ludwika Wierzbowska (*? †?) [2]∞? Józefa Rutkowska (*? †?):
E1 [1m] Seweryn (*? †?) heres bonorum Chłaniów
E2 [2m] Ignacy (*? †?) heres bonorum Rudniki
E3 [2m] Józef (*? †?)
E4 [2m] Walenty (*? †?)
C2 Jan Nepomucen (*? †?) podsędek buski ∞? Ewa Turkuł (*? †?):
D1 Ignacy (*? †?) ∞? Petronela Konarzewska (*? †?):
E1 Konstanty (*? †?) heres partis Niemirówka (ad Hrubieszów)
E2 Norbert (*? †?) heres partis Potok ∞? Ksawera Rozenwerth (*? †?):
F1 Antoni (*? †?)
F2 Piotr (*? †?)
F3 Feliks (*? †?)
E3 Stanisław (*? †?) heres bonorum Krynice sędzia pokoju pow. hrubieszowskiego
D2 Jan (*? †?) radca pow. hrubieszowskiego ∞? Anna Turkuł (*? †?):
E1 Jan (*? †?) heres bonorum Bzowiec Dolny
D3 Wincenty (*? †?)
D4 Elżbieta (*? †?) ∞? Mikołaj Urbański (*? †?) prezydent Trybunału w Krakowie
C3 Piotr z Alcantary (*? †?) heres bonorum Magierów wojski buski (*? †?) [1]∞? Róża Radgowska (*? †?) [2]∞? Ludwika Markowska (*? †?):
D1 [1m] Franciszka (*? †?) ∞? Piotr Trzecieski (*? †?) heres bonorum Dynów
D2 [1m] Józef (*? †?)
D3 [1m] Ignacy (*? †?)
D4 [2m] Jakub (*? †?) ∞? N.N. (*? †?):
E1 Michał (*? †?) heres bonorum Duba
E2 Ignacy (*? †?)
E3 Jan (*? †?) ∞? Tekla Rakowska (*? †?):
F1 Alojzy (*? †?) heres bonorum Tyszowce
E4? Rozalia (*? †?) ∞? Andrzej hr. Ostroróg (*? †?)
B2 Stanisław (*? †?) jezuita
B3 Jan (*? †?) kanonik
A3 Stanisław (*? †?) miecznik płocki ∞? Jadwiga Zielonka (*? †?):
B1 Aleksander (*? †?) miecznik płocki ∞? N.N. (*? †?):
C1 Franciszek (*? †?) starosta krzywicki ∞? N.N. (*? †?):
D1 Ignacy (*? †?)
D2 Kajetan (*? †?)
D3 Jan (*? †?)
B2 Józef (*? †?) łowczy czernichowski ∞? Marianna Głogowska (*? †?):
C1 Karol (*? †?) pleban grodecki
C2 Łukasz (*? †?)
C3 Jan (*? †?)
C4 Kazimierz (*? †?)
A4 Jan (*? †?) chorąży inflancki ∞? Zofia Hoszowska (*? †?):
B1 Kazimierz (*? †?) podstoli lubaczowski ∞? Jadwiga Radgowska (*? †?):
C1 Franciszek (*? †?) stolnik lubaczowski ∞? Józefa Kalinowska (*? †?):
D1 Łucja (*? †?) ∞ok. 1802 Stanisław Grzymała-Jabłonowski (*? †?) heres bonorum Rawa Ruska
C2 Michał (*? †?) łowczy horodelski
A5 Franciszek (*? †?) starosta grabowiecki ∞? Teresa Stadnicka (*? †?):
B1 Anna (*? †?) [1]∞? Franciszek Stadnicki (*? †?) chorąży lubaczowski [1]∞? Wojciech Męciński (*? †?) starosta wieluński
B2 Elżbieta (*? †?) ∞? Michał Markowski (*? †?)
A6 Kazimierz Maurycy (*? †?) heres bonorum Maurycino starosta grabowiecki ∞? Barbara Wyszotrawka (*? †?)
A7 Klara (*? †?) ∞? Michał Burzyński (*? †?) łowczy latyczowski
+ Jan GŁOGOWSKI (*? †?) ∞? Zuzanna hr. Łoś (*? †?):
A1 Antoni (*? †?) heres bonorum Bojańce (ad Żółkiew) & Chłopice (ad Jarosław) ∞? Anna Polanowska (*? †?) de Szmitków:
B1 Emilia Maria (*1853 †[1883]) {metr. in Żółkiew} ∞[1877] Władysław hr. Koziebrodzki (*1837 †[1898]) de Chocimierz
B2 Jan Walerian (*1854 †?) {metr. in Żółkiew}
B3 Aleksander Herman (*1856 †?) {metr. in Żółkiew}
+ Tadeusz GŁOGOWSKI (*? †?) ∞? Anna Makarewicz (*? †?) {c. Jakuba i Barbary Kwaśniewskiej}:
A1 Franciszek Salezy (*1853 †?) {brat bliźniaczy Józefa, metr. in Podkamień}
A2 Józef (*1853 †?) {brat bliźniaczy Franciszka, metr. in Podkamień}
+ Aleksandra GŁOGOWSKA (*? †?) ∞? Antoni Papara (*1811 †?) de Krzywe
+ Julianna GŁOGOWSKA (*? †?) ∞1804 [Uhnów] Antoni hr. Karśnicki (*1776 †[1844]) heres bonorum Hrehorów
Użyte symbole:
* - urodzenie
† - zgon
∞ - ślub
N. - nieznane imię lub nazwisko
N.N. - nieznane imię i nazwisko
♂ - płeć męska
♀ - płeć żeńska
[1]/[2]/[3] - pierwsze/drugie/trzecie małżeństwo
[1m]/[2m]/[3m] - dziecko z pierwszego/drugiego/trzeciego małżeństwa
Proszę o zgłaszanie uzupełnień i sprostowań!
© Copyright by Adam Biliński 2006-2022
Ostatnia aktualizacja: 13.11.2022