Genealogia rodu Smolnicki herbu Sas
[linia z miasta Podbuż i jego okolic w byłym województwie lwowskim]
♣ Eliasz SMOLNICKI (*1721? †1797) paroch {r.g.} in Kropiwnik Nowy [d.96] ∞? Anastazja N. (*1735? †1796):
A1? Józef (*1764? †1831) {r.g.} de Kropiwnik Nowy [d.96] [1]∞? Katarzyna Chlibkiewicz (*1775? †1800) de Tustanowice [2]∞1800 Salomea Kropiwnicka (*1774? †1844) de Kropiwnik Stary [d.119]:
B1 [1m] Ignacy (*1792 †1847) {r.g.} de Kropiwnik Stary [d.250] [1]∞1816 Franciszka Malinowska {primo voto Więcławska} (*1788? †1822) de Kropiwnik Stary [2]∞1823 Zofia Sieromska (*1804? †1833) de Kropiwnik Stary [3]∞1833 Kunegunda Dzikowicz (*1808? †?) {wdowa ex Drohobycz}:
C1 [1m] Antoni (*1817 †1885) {r.g.} de Kropiwnik Stary kowal in Majdan ∞1843 [Drohobycz] Rozalia Stökel (*1823 †1888) {ur. in Dolina} de Majdan:
D1 Karolina (*1848 †?)
D2 Jan (*1851? †?) de Majdan ∞1878 [Podbuż] Maria Szpilczak (*1757? †?) de Majdan:
E1 Teresa (*1878 †?)
E2 Michał (*1881 †?) {ur. in Majdan ad Podbuż} de Sokoliki mechanik ∞1910 [Turka] Paulina Furmańczuk (*1894 †?) {ur. in Wygoda ad Wełdzirz} de Sokoliki:
F1 Władysław (*1911 †1993) [1]∞? Leokadia Soroczyńska (*1921 †1958) [2]∞? Marianna Psuty (*?):
G1 [1m] Henryk Jan (*1948) kapitan żeglugi śródlądowej {członek ZSzP} ∞? Danuta Rega (*1954):
H1 Anna (*1982) ∞? N.N. (*?):
I1 dziecko (*?)
I2 dziecko (*?)
G2 [2m] Tadeusz (*1963) ∞? Kazimiera Gredka (*?):
H1 Michał (*1994)
H2 Agnieszka (*1998)
G3 [2m] Krzysztof (*1968) ∞? Agnieszka Kołaczek (*?):
H1 Michalina (*?)
H2 Julia (*?)
D3 Ferdynand (*1854? †?) de Majdan ∞1881 [Podbuż] Michalina Wilińska (*1855? †?) de Smolna
D4 Michał (*? †?) de Majdan ∞? Maria Wilińska (*? †?) de Smolna{?}:
E1 Anna (*1884 †1885)
D5 Sabina (*1861 †?)
C2 [1m] Julianna (*1818 †?) ?∞? Józef Muszkieta (*? †?)
C3 [1m] Anna (*1820 †?)
C4 [1m] Katarzyna (*1822? †1822)
C5 [2m] Maria (*1823 †?)
C6 [2m] Józef (*1825 †?)
C7 [2m] Karolina (*1827 †?) ∞1844 Piotr Topolnicki (*1821? †?) {r.g.} de Opaka
C8 [2m] Konstantyn (*1828 †?)
C9 [2m] Jakub (*1831 †?)
C10 [2m] Tekla (*1832 †?):
D1 Józefa (*1861 †?) {córka Tekli, ur. in Kropiwnik Stary [d.161]}
C11 [3m] Franciszka (*1834 †?)
C12 [3m] Apolonia (*1837 †?)
C13 [3m] Mikołaj (*1839 †?)
C14 [3m] Karol (*1842 †?)
C15 [3m] Eustachiusz (*1845 †?)
C16 [3m] Maria (*1848 †?)
B2 [1m] Anna (*1795 †1795)
B3 [2m] Bazyli (*1801 †?) {r.g.} de Kropiwnik Stary [d.119] ∞? Zofia Moczarska (*? †?):
C1 Rozalia (*1824 †?)
C2 Łukasz (*1825 †1827)
C3 Jan (*1828 †?)
C4 Antoni (*1829 †?)
C5 Franciszka (*1832 †1833)
C6 Maria (*1833 †?)
C7 Ludwika (*1835 †?)
C8 Józef (*1837 †?)
C9 Michał (*1839 †?)
C10 Karolina (*1845 †?)
B4 [2m] Teresa (*1803 †?) ∞1821 Piotr Popiel (*1797? †?)
C1 Józef (*1842 †?) {syn Teresy, ur. in Kropiwnik Stary [d.119]}
B5 [2m] Aleksander (*1805 †1808)
B6 [2m] Tomasz (*1806 †?)
B7 [2m] Petronela (*1809 †?)
B8 [2m] Maria (*1812 †?)
B9 [2m] Jan (*1815 †?)
B10 [2m] Samuel (*1817 †?) de Kropiwnik Stary [d.119] ∞? Franciszka Manasterska (*1836 †?) de Kropiwnik Stary:
C1 Michał (*1859 †?)
C2 Maria (*1862 †?)
C3 Marianna (*1865? †?) ∞1885 Jan Kliszcz (*? †?) de Smolna
A2 Eufrozyna (*1772? †?) ∞1787 Eliasz Jaremowicz (*1766? †?) {ex Drohobycz}
[linia z miasta Brzeżany i jego okolic w byłym województwie tarnopolskim]
♣ Jerzy SMOLNICKI (*? †?) ∞? Anna Baczyńska (*? †?):
A1 Tomasz Ignacy (*1743 †?)
A2 Józef Kajetan (*1744 †?)
[linia z miasta Wojniłów i jego okolic w byłym województwie stanisławowskim]
♣ Piotr SMOLNICKI (*? †?) subdelegat grodzki halicki ∞? Rozalia Laskowska (*? †?):
A1 Franciszka Jadwiga (*1765 †?) {metr. in Wojniłów}
+ Jerzy SMOLNICKI (*? †?) {wzm. w 1761 r. jako ojciec chrzestny u Tomkowskich}
+ Michał SMOLNICKI (*? †?) {wzm. w 1761 r. jako ojciec chrzestny u Załuskich}
+ Aleksander SMOLNICKI (*? †?) administrator in Sioło w 1764 r.
+ Józef Antoni SMOLNICKI (*? †?) proboszcz in Wojniłów {od lat 50-tych XVIII w.}
+ Katarzyna SMOLNICKA (*? †?) ∞ok. 1756 Franciszek Albinowski (*? †?) posesor villa Łuka
[linia z miasta Husiatyn i jego okolic w byłym województwie tarnopolskim]
♣ Franciszek SMOLNICKI (*? †?) ∞? Krystyna Zwirchowska{?} (*? †?):
A1 Michał (*1783? †1830) de Wasylkowce [d.168] ∞? Anastazja Orkusz (*1790 †po 1830) de Wasylkowce:
B1 Konstantyn (*1808 †?) de Wasylkowce [d.155] ∞? Marianna Fabrycy (*? †?):
C1 Albin Symplicjusz Józef (*1844 †?)
B2 Teresa (*1810 †?)
B3 Bartłomiej (*1816 †?)
B4 Anna (*1818 †?)
B5 Marianna (*1822 †?) ∞ok. 1852 Bazyli Łobocki (*? †?) de Wasylkowce
B6 Antonina (*1824 †?)
B7 Paweł (*1828 †?)
[linia z miast Potok i Koropiec oraz ich okolic w byłym województwie tarnopolskim]
♣ Jan SMOLNICKI (*1767? †1819) posesor bonorum Kościelniki ∞? Marianna N. (*? †?):
A1 Józefa (*? †po 1830) ∞ok. 1819 Franciszek Karpiński (*? †?) de Kościelniki {dzieci in Koropiec}
A2? Brygida (*? †?) ∞ok. 1823 Stanisław Tatomir (*? †?) de Uniż
[linia z miasta Sokal i jego okolic w byłym województwie lwowskim]
♣ Ludwik SMOLNICKI (*? †?) ∞? Józefa Czerkiewicz (*? †?):
A1 Franciszek (*1799? †?) ∞1839 [Sokal] Sabina Tatarowicz (*1804? †?) de Bojanice
[linia z miasta Sołotwina i jego okolic w byłym województwie stanisławowskim]
♣ Jan SMOLNICKI (*? †?) heres sortis in Żuraki ∞? Marianna Jaroszkowska (*? †?) {r.g.} de Żuraki:
A1 Józef (*1819 †?) de Żuraki [d.172, d.282] ∞? Julianna Drohomirecka (*? †?) {r.g.?} de Żuraki{?}:
B1 Mikołaj (*1841 †1897) de Żuraki [d.172] ∞? Anna Jaworska (*1852 †?) de Starunia [d.182] {secundo voto Hawryluk} ->in Starunia [d.182]:
C1 Maria (*1882 †1883)
C2 Petronela (*1886 †?) ∞1905 Jan Perduniak vel Perdziniak (*1882? †?) {r.g.} de Starunia
C3 Maria (*1891? †1898)
C4 Olena (*1893? †1898)
B2 Teodor (*1845 †?) de Żuraki [d.172] ∞? Katarzyna Drohomirecka (*? †?) {r.g.?} de Żuraki{?}:
C1 Jan SAS-SMOLNICKI (*1872 †?) de Żuraki [d.304] ∞1897 Ludwika Grabowiecka (*1876 †?) de Żuraki:
D1 Paulina (*1898 †?):
E1 Władysław (*1917 †?) {syn Pauliny, ur. in Żuraki [d.330]}
D2 Maria (*1899 †1905)
D3 Bazyli (*1901 †1901)
D4 Mikołaj (*1902 †1902)
D5 Rozalia (*1904 †1906)
D6 Jan (*1906 †?)
D7 Emilia (*1907 †?)
D8 Piotr (*1909 †?) ∞1930 [Niżniów] Maria Dudiak (*1901? †?) de Kustyska
D9 Bronisława (*1910 †1910) {notatka w księdze zgonów z 1934 r.}
D10 Kazimierz Jan Antoni (*1910 †?)
D11 Józef (*1912 †?) ∞1934 [Tłumacz] Helena Stawiarz (*? †?)
D12 Maria (*1913 †?)
Użyte symbole:
* - urodzenie
† - zgon
∞ - ślub
N. - nieznane imię lub nazwisko
N.N. - nieznane imię i nazwisko
♂ - płeć męska
♀ - płeć żeńska
[1]/[2]/[3] - pierwsze/drugie/trzecie małżeństwo
[1m]/[2m]/[3m] - dziecko z pierwszego/drugiego/trzeciego małżeństwa
{r.g.} - ryt greckokatolicki
Proszę o zgłaszanie uzupełnień i sprostowań!
© Copyright by Adam Biliński 2006-2018
Ostatnia aktualizacja: 16.06.2018