Genealogia rodu Burczyński herbu Lubicz

[linia z miasta Tłumacz i jego okolic w byłym województwie stanisławowskim]

 

Franciszek BURCZYŃSKI (*1736? †1816?) ∞? Wiktoria N. (*? †?):

  A1? Marianna (*1766? †1835?) ∞ok. 1789 Bazyli Zdanowicz (*1762 †1816???) de Jezierzany [d.36]

  A2? Józef (*? †?) de Chocimierz {wzm. wielokrotnie w latach 1798-1828 jako ojciec chrzestny oraz świadek ślubu m.in. Tomasza z Szydłowską} ∞1797 Marianna Śniechowska (*? †?) {wdowa} de Jezierzany

  A3 Tomasz (*1774/78? †1848) de Jezierzany [d.77] [1]∞? Marianna Pruszyńska (*1787? †?) de Jezierzany [2]∞1820 Rozalia Szydłowska {primo voto Brodowska} (*1787 †1845?) de Jezierzany:

     B1 [1m] Maciej (*1809? †?) de Tłumacz [d.193 i 50] [1]∞1832 Rozalia Kłonowska {primo voto Sienicka} (*1807? †1848) de Tłumacz [2]∞1848 Teresa Sienicka (*1827 †?) de Słobudka:

        C1 [1m] Józef (*1834 †1848)

        C2 [1m] Tomasz (*1836 †?)

        C3 [1m] Stanisław (*1837? †?) de Tłumacz [d.80] [1]∞1858 Józefa Mikisch vel Mikisz (*1838? †?) [2]∞? Petronela Kamińska (*? †?) de Jezierzany:

           D1 [1m] Piotr (*1859 †?) de Tłumacz [d.80] ∞1881 Aniela Dubicka (*1862? †?) de Tłumacz:

              E1 Józefa Maria (*1882 †?) ∞1898 Mikołaj Atanowski (*1876? †?) {r.g.} de Tłumacz:

                 F1 Anna Aniela Atanowska (*1901 †?) ∞1924 Józef Bielański (*1892 †?) {ex Stara Sól}:

                    G1 Jan Mieczysław Bielański (*1925)

                    G2 Helena Maria Bielańska (*1931 †1931)

                    G3 Józef Bielański (*1940 †1940)

                 F2 Agnieszka Wanda Atanowska (*1904 †?) ∞1929 Władysław Chendyński (*1904 †?) {ex Braniszów}:

                    G1 Zdzisław Jan Chendyński (*1932 †?)

                    G2 Krystyna Maria Chendyńska (*1935 †?)

                    G3 Teresa Helena Chendyńska (*1937 †?)

                 F3 Władysław Atanowski (*? †?)

              E2 Stanisław (*1885 †?) {emigrował do USA}

              E3 Franciszek (*1887 †1888?)

              E4 Michał (*1889 †1890?)

              E5 Antonina (*1892 †?) ∞1910 Marceli Jezierzański (*1883? †?) de Kutyska

              E6 Leon (*1895 †1940) de Tłumacz [1]∞? Jadwiga Kolane (*? †1924) [2]∞? Joanna Moskaluk (*1898 †1991):

                 F1 [1m] Helena (*1924 †2009) ∞? Kazimierz Nowak (*1908 †1994):

                    G1 Jadwiga Nowak (*1944) ∞? Jan Królikowski (*1940):

                       H1 Joanna Królikowska (*1966) ∞? Wojciech Konarski (*1963):

                          I1 Piotr Konarski (*1987)

                       H1 Jacek Królikowski (*1973) ∞? Agnieszka Mruk (*1973):

                          I1 Michał Królikowski (*1995)

                    G2 Wacław Nowak (*1952) [1]∞? Bożena Stramska (*1956 †2013) [2]∞? Jolanta Łańcuch (*1956):

                       H1 [1m] Marta Nowak (*1977) ∞? Arthur McChesney-Clark (*?) {in Australia}:

                          I1 Bianca Clark (*2013)

                       H2 [2m] Adam Nowak (*1985) ∞? Joanna N. (*1991)

                 F2 [2m] Józef (*1927 †2007) ∞? Teresa Bodzek (*1932 †2006):

                    G1 Krzysztof (*1957) ∞1987 Anna Ruszkowska (*1964):

                       H1 Łukasz (*1988) ∞2009 Aleksandra Malinowska (*1988):

                          I1 Igor (*2011)

                       H2 Jakub (*1998)

                    G2 Andrzej (*1959) ∞1981 Cecylia Marcinkowska (*1963):

                       H1 Joanna (*1983)

                       H2 Urszula (*1994)

                 F3 [2m] Bronisława (*1930) ∞? Adolf Szmyd (*1915 †1988) de Tłumacz

                 F4 [2m] Maria (*1931 †1989?) ∞? Albin Wiśniewski (*1925 †2015):

                    G1 Bogusław Wiśniewski (*1951) ∞1973 Czesława Fiłonowicz (*1951):

                       H1 Katarzyna Wiśniewska (*1973) ∞1999 Jacek Pragłowski (*1973):

                          I1 Jaśmina Pragłowska (*2001)

                          I2 Natasza Pragłowska (*2010)

                    G2 Tadeusz Wiśniewski (*1952) ∞1978 Barbara Lasak (*1953):

                       H2 Karolina Wiśniewska (*1979) ∞2008 Ronald Novak (*1970):

                          I1 Tiffany Novak (*2010)

                          I2 Reid Novak (*2013)

                    G3 Dariusz Wiśniewski (*1963) ∞? Małgorzata Gleb (*1968):

                       H1 Aleksandra Wiśniewska (*1991) ∞2016 Marcin Sajór (*?)

                 F5 [2m] Jadwiga (*?) ∞? Kazimierz Chruszczyk (*?)

                 F6 [2m] Stanisław (*1933 †1981) ∞? Maria Rusak (*1937):

                    G1 Robert (*1963) ∞1983 Jolanta Sokołowicz (*1961):

                       H1 Michał (*1983)

                       H2 Karol (*1987)

                    G2 Grzegorz (*1969)

              E7 Franciszek (*1896 †?)

              E8 Władysław (*1899 †1899?)

              E9 Anna (*1901? †?) ∞1920 Wincenty Kłonowski (*1898? †1985?) de Słobudka

              E10 Zofia Petronela (*1902 †1964) ∞1921 Jakub Panachida (*1883 †1940) {ex Czernichowce (ad Zbaraż)} ->in Tłumacz:

                 F1 Stanisław Panachida (*1922 †2007) {zm. in Atlanta} ∞? Irena Ruszyńska (*? †?) ->in USA:

                    G1 Ryszard Panachida (*1957) ∞? Lacy Edge (*?):

                       H1 Rick Panachida (*?)

                       H2 Kris Panachida (*?)

                 F2 Józefa "Ziuta" Panachida (*1924 †1999) ∞1947 Andrzej Skowron (*1917 †1994) {ur. in Sokolniki}:

                    G1 Stanisław Skowron (*1947) ∞1979 Teresa Ziółkowska (*1954):

                       H1 Jadwiga Skowron (*1981)

                       H2 Alicja Skowron (*1983) ∞2010 Steffen Berger (*1982)

                       H3 Andrzej Skowron (*1984)

                 F3 Anna Kazimiera "Nusia" Panachida (*1927) ∞1949 Zygmunt Bocheński (*1924 †1993) {ur. in Borysław}:

                    G1 Elżbieta Leonarda Bocheńska (*1951) [1]∞1974 [%] Jacek Flisiak (*1951) [2]∞1980 Tadeusz Niewolski (*1939):

                       H1 [1m] Anna Flisiak (*1974) ∞? Freddy Cabrera (*?) ->in Kanada:

                          I1 Alex Cabrera (*1996)

                          I2 Izabela Cabrera (*2002)

                          I3 Zofia Cabrera (*2006)

                       H2 [2m] Krzysztof Niewolski (*1981) ∞2008 Katarzyna Daleczko (*1981) ->in Wielka Brytania:

                          I1 Julian Niewolski (*2012)

                    G2 Irena Zofia Bocheńska (*1953) ∞1974 Ryszard Rosowski (*1951):

                       H1 Tomasz Arkadiusz Rosowski (*1975) ∞1999 Joanna Bartnik (*1978):

                          I1 Maja Rosowska (*2003)

                          I2 Damian Rosowski (*2010)

                       H2 Jakub Rosowski (*1982)

                       H3 Agnieszka Rosowska (*1982)

                    G3 Lucyna Bocheńska (*1957) ∞1977 Taraz Manavi (*1944) ->in USA:

                       H1 Shirin Elizabeth Manavi (*1978 †2010)

                       H2 Nina Manavi (*1980) (*?) ∞2004 Tyrus Gailey (*1978?):

                          I1 William Holis Gailey (*2012)

                       H3 Philip Habib Manavi (*1981) ∞2008 Catherine Mary Hammer (*?):

                          I1 Benjamin Philip Manavi (*2012)

                       H4 Lilian Tahirih Manavi (*1990)

                 F4 Czesława Janina Panachida (*1932 †1989) ∞1954 Antoni Leszek Kończak (*1930 †1986):

                    G1 Anna Kończak (*1957) ∞1976 Bogdan Gomółka (*1957):

                       H1 Agnieszka Gomółka (*1977)

                    G2 Piotr Kończak (*1963) [1]∞1984 Katarzyna Danowska (*1963) [2]∞1993 Violeta Dziamska (*1969) [3]∞2008 Agnieszka Żyła (*1978):

                       H1 [1m] Grzegorz Kończak (*1987)

                       H2 [2m] Lucyna Kończak (*1993)

                       H3 [3m] Karol Kończak (*2010)

           D2 [1m] Paweł (*1861 †?)

           D3 [1m] Jan (*1862 †?)

           D4 [1m] Franciszka (*1865 †?) ∞1885 Jan Hirak (*1862? †?) {r.g.} de Tłumacz

           D5 [1m] Maria (*1867 †?)

           D6 [1m] Dominik (*1869 †1944) ∞1891 Anna Humeniuk (*1875 †1944):

              E1 Michał (*1895 †1896?)

              E2 Józefa (*1898 †(+)?)

              E3 Józefa (*1900 †1969) ∞1918 Karol Storoż (*1890 †?) de Tłumacz:

                 F1 Marian Storoż (*1920 †?)

                 F2 Bronisława Storoż (*1922 †?)

                 F3 Czesław Storoż (*1924 †?)

                 F4 Stefania Storoż (*1925 †?)

                 F5 Edward Storoż (*1928 †?)

              E4 Stefania (*1907 †?) ∞1934 Mieczysław Biliński (*1895 †1940) de Tłumacz:

                 F1 Zbigniew Antoni Biliński (*1935 †?)

                 F2 Maria Teresa Bilińska (*1937 †?)

              E5 Emilia (*1909 †?) ∞? Czesław Hubicki (*? †?):

                 F1 Krystyna Hubicka (*1933 †?)

                 F2 Jadwiga Hubicka (*1935 †?)

                 F2 Bogusław Hubicki (*1937 †?)

           D7 [1m] Maria (*1871 †1934) ∞1892 Michał Humeniuk (*1867 †?) de Słobudka

           D8 [1m] Katarzyna (*1873 †1873?)

           D9 [2m] Bronisława (*1875 †?)

           D10 [2m] Józef (*1883 †ok. 1921) ∞1906 Franciszka Kucyk (*1887 †?) de Słoboda Rungurska {secundo voto Ilczyszyn}:

              E1 Bronisława Stefania (*1907 †?) ∞1927 Józef Szefer (*1900 †?) {ex Zębów}:

                 F1 Kazimierz Szefer (*1930 †?)

                 F2 Teresa Szefer (*1936 †?)

              E2 Janina (*1918 †1997) ∞1935 Stanisław Kłonowski (*1909 †1972) de Słobudka

        C4 [1m] Maria (*1839 †1839)

        C5 [1m] Teresa (*1843? †1848)

        C6 [1m] Maria (*1845 †?) ∞1868 Kazimierz Krzemiński (*1842 †?) de Jezierzany

        C7 [1m] Franciszek (*1848 †1849)

        C8 [2m] Piotr (*1849 †?) de Tłumacz [d.50] [1]∞1872 Franciszka Kłonowska (*1856 †?) de Tłumacz [2]∞? Maria Ilnicka (*? †?):

           D1 [1m] Kazimierz (*1873 †?) de Tłumacz [d.50] ∞1897 Petronela Pławuszewska (*1877 †1953?) de Tłumacz {ex Nadorożna}:

              E1 Maria Aniela (*1898 †?) ∞? Franciszek Nasiadka (*? †?):

                 F1 Kazimierz Nasiadka (*? †?) {zginął podczas II wojny światowej}

                 F2 Józefa Jadwiga Nasiadka (*1922 †?) ∞1939 Mikołaj Kulinicz (*1914 †?) de Tłumacz:

                    G1 Julian Ryszard Kulinicz (*1943? †1965?)

                    G2 Bogusław Zbigniew Kulinicz (*?)

                    G3 Wiesław Kulinicz (*?) ∞? Halina Wasilewska (*?):

                       H1 Krzysztof Kulinicz (*?)

                       H2 Dariusz Kulinicz (*?) ∞? Anna N. (*?):

                          I1 Milena Kulinicz (*?)

                       H3 Kryspin Kulinicz (*?)

                    G4 Jerzy Kulinicz (*1953) ∞1976 Mirosława Byrka (*?):

                       H1 Joanna Kulinicz (*1978) ∞2008 Stefan Majowski (*?):

                          I1 Zoja Majowska (*2009)

                          I2 Pola Majowska (*2015)

                       H2 Anna Kulinicz (*1979) ∞2009 Michał Konsur (*1979):

                          I1 Oliwia Konsur (*2003)

                          I2 Sara Konsur (*2010)

                 F3 Zygmunt Nasiadka (*?) ∞? Zyta N. (*?):

                    G1 Kajetan Nasiadka (*?)

                    G2 Katarzyna Nasiadka (*?) ∞? N.N. (*?):

                       H1 syn (*?)

              E2 Tomasz (*1899 †?) ∞1925? Michalina Mosiak (*? †?)

              E3 Franciszek Ksawery (*1901 †1976) de Tłumacz ∞1925 Helena Bilińska (*1903 †?) de Tłumacz:

                 F1 Kazimierz (*1926 †1926)

                 F2 Zygmunt Józef (*1928) ∞? Irena Szyc (*? †?):

                    G1 Leonard (*?) ∞? Elżbieta Wybrańska (*?):

                       H1 Ewa (*1979?)

                       H2 Helena (*?)

                    G2 Lidia (*?) ∞? Zenon Wołek (*?):

                       H1 Paulina Wołek (*?)

                       H2 Mateusz Wołek (*?) ∞? N.N. (*?):

                          I1 syn (*?)

                          I2 syn (*?)

                    G3 Beata (*?) ∞? Waldemar Wartalski (*?):

                       H1 Tamara Wartalska (*1985?) ∞? Igor Szkuglarek (*?)

                       H2 Tomasz Wartalski (*1987?)

                 F3 Jadwiga Kazimiera (*1931) ∞? Antoni Storożenko (*?):

                    G1 Jerzy Storożenko (*1952) ∞? Zenona Szymkiewicz (*?):

                       H1 Maria Storożenko (*1981) ∞? Marcin Kowalski (*1980):

                          I1 Franciszek Kowalski (*2009)

                          I2 Antonina Kowalska (*2014)

                       H2 Magdalena Storożenko (*1993)

                    G2 Elżbieta Storożenko (*1956) ∞? Jerzy Gocyla (*?):

                       H1 Przemysław Gocyla (*1980)

                       H2 Paweł Gocyla (*1991)

                    G3 Aleksander Storożenko (*1958) ∞? Małgorzata Obłęk (*?):

                       H1 Anna Storożenko (*1995)

                       H2 Krzysztof Storożenko (*1997)

                       H3 Joanna Storożenko (*2001)

                 F4 Kazimierz Stanisław (*1934 †2008) ∞? Maryla N. (*?):

                    G1 Jolanta (*?) ∞? Sebastian N. (*?):

                       H1 Natalia N. (*1997)

                    G2 Karina (*1972) ∞? Mirosław Słota (*1961):

                       H1 Magdalena Słota (*1995)

                       H2 Hanna Słota (*1997)

                       H3 Julia Słota (*2006)

              E4 Ludwik (*1907 †1971) [1]∞1934 Paulina Koszałkowska (*1915 †?) [2]∞1943 Bronisława Jaśkiewicz (*1920 †2001) de Pilawszczyzna:

                 F1 [2m] Zbigniew (*1945) ∞1967 Halina Krzystyniak (*1947):

                    G1 Piotr (*1969) ∞1989 Sylwia Kucharz (*1969):

                       H1 Adrian (*1990)

                       H2 Wiktoria (*2004)

                 F2 [2m] Tadeusz (*1949) ∞? Zofia Szmyd (*1951):

                    G1 Matylda (*1977?) ∞? Dariusz Radym (*?):

                       H1 Julia Radym (*2004)

                       H2 Lidia Radym (*2008)

                    G2 Justyna (*1978?) ∞? Mirosław Zieliński (*?):

                       H1 Maja Zielińska (*2006)

                       H2 Konstanty Zieliński (*2009)

                       H3 Ignacy Zieliński (*2016)

              E5 Aniela (*1913 †?) ∞1935 Tadeusz Ruczkowski (*1906 †?) de Tłumacz:

                 F1 Maria Ruczkowska (*1937)

           D2 [1m] Maria (*1874 †?) ∞1892 Józef Sokołowski (*? †?) de Nadorożna {ex Tłumacz}

           D3 [1m] Bronisława (*1877 †?) [1]∞1899 Józef Politowski (*1857? †?) de Słobudka [2]∞? Józef Kłonowski (*? †?) de Żywaczów [3]∞? Jan Żukowski (*? †?) de Żywaczów

           D4 [1m] Wiktoria (*1879 †?) ∞1902 Piotr Łojewski (*1867? †?) {r.g.} de Tłumacz {ex Zabłotów}

           D5 [1m] Michał (*1881 †1883?)

           D6 [1m] Stanisław (*1883 †1884?)

           D7 [2m] Mikołaj (*1885 †?) ∞1910 Paulina Kłonowska (*1892 †?):

               E1 Bronisław (*1912 †?) {ur. in Borysław} ∞1933 Zofia Żywicka (*1892 †?)

               E2 Stanisław (*1922 †?)

           D8 [2m] Stanisław (*1887 †?) ∞1912? Maria Kłonowska {primo voto Zapędzka(?)} (*? †?)

           D9 [2m] Józef (*1890 †1892?)

           D10 [2m] Antoni (*1892 †?) ∞1919? Albina Krzemińska (*1890 †?) de Jackówka

           D11 [2m] Michalina (*1893 †?)

           D12 [2m] Joanna (*1896 †?) [1]∞? Władysław Ilnicki{?} (*? †?) [2]∞? Julian Śniechowski{?} (*? †?):

           D13 [2m] Maria (*1899 †1900?)

        C9 [2m] Marcin (*1850 †1850)

        C10 [2m] Honorata (*1851 †?) ∞1871 Jan Żurakowski (*1844? †?) de Nadorożna

        C11 [2m] Józef (*1853 †1853)

        C12 [2m] Maria (*1854 †1854)

        C13 [2m] Michał (*1855 †1855)

        C14 [2m] Franciszek (*1856 †?)

        C15 [2m] Dominik (*1858 †?) de Tłumacz [d.50] ∞1883 Karolina Schmidt vel Szmid (*1865? †?) de Tłumacz:

            D1 Franciszka (*1885 †1891?)

            D2 Józef (*1886 †?) de Tłumacz ∞1913 Urszula Julianna Ossowska (*1896? †?) {ex Wielowieś, pow. Tarnobrzeg}:

               E1 Tadeusz (*1919 †?) ∞? N.N. (*? †?):

                  F1 Jan Marek (*?)

                  F2 N. (*?)

            D3 Władysław (*1888 †1889?)

            D4 Władysław (*1890 †1891?)

            D5 Joanna (*1892 †?) ∞1911 Jan Taras (*1887? †?) de Borysław {ex Słobudka}

            D6 Marcin (*1893 †1893?)

            D7 Jan (*1894 †1894?)

            D8 Maria (*1895 †1911?)

            D9 Franciszek (*1898 †?)

            D10 Karol Michał (*1900 †1906?)

            D11 Stefania (*1906 †?) ∞1925 Franciszek Gross (*1896? †?)

        C16 [2m] Katarzyna (*1859 †?)

        C17 [2m] Ludwika (*1860 †?)

        C18 [2m] Franciszek (*1866 †?)

     B2? [1m] Jan (*1813? †1848)

     B3 [2m] Marianna (*1821 †?) ∞1840 Szymon Bajdysz (*1807? †?) de Tłumacz

     B4 [2m] Katarzyna (*1824 †1848)

  A4? Wojciech (*1777? †1843) de Chocimierz [d.132] ∞? Anna Makowska (*? †?):

     B1 Anna (*1816 †?) [1]∞1842 Maciej Rudkiewicz (*1792? †?) de Chocimierz [2]∞1851 Hipolit Kosiński (*1826? †?) de Chocimierz

     B2 Michał (*1818 †?) de Chocimierz [d.132] [1]∞? Anna Zubrzycka vel Zembrzycka (*? †?) {r.g.?} [2]∞1853 Anna Laskowska (*? †?) {ex Hałuszczyńce vel Olesko}:

        C1 [2m] Andrzej (*1853 †?)

        C2 [2m] Marianna (*1856 †1856)

        C3 [2m] Józef (*1857 †?)

        C4 [2m] Rozalia (*1859 †1861)

        C5 [2m] Marcin (*1862 †?)

     B3 Mikołaj (*1820 †?)

     B4 Andrzej (*1823 †?)

     B5 Rozalia (*1823? †?) ∞1843 Józef Majer (*1823? †?) de Chocimierz

     B6 Magdalena (*1826? †1830)

     B7 Mikołaj (*1830? †1833)

     B8 Wiktoria (*1832? †1833)

  A5? Petronela (*1785? †1842) ∞ok. 1808 Jakub Śmiałkowski (*1778 †1828) de Jezierzany

 

   + Marianna BURCZYŃSKA (*? †1834?) {może wdowa po Józefie (?)} ∞ok. 1800 Stanisław Zdanowicz (*1761? †?) de Jezierzany

* Najprawdopodobniej wyżej wymieniony Franciszek Burczyński (protoplasta Burczyńskich w Powiecie tłumackim) jest tożsamy z synem niejakiego Franciszka Burczyńskiego, który udowodnił swoje szlachectwo przed Lwowskim Sądem Ziemskim w 1782 r.

 

Użyte symbole:

* - urodzenie

† - zgon

∞ - ślub

N. - nie znane imię lub nazwisko

N.N. - nie znane imię i nazwisko

- płeć męska

- płeć żeńska

[1]/[2]/[3] - pierwsze/drugie/trzecie małżeństwo

[1m]/[2m]/[3m] - dziecko z pierwszego/drugiego/trzeciego małżeństwa

 

STRONA GŁÓWNA

 

Proszę o zgłaszanie uzupełnień i sprostowań!

 

© Copyright by Adam Biliński 2006-2016

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016