Genealogia rodu Sokołowski herbu Rola

[linia z miasta Tłumacz i jego okolic w byłym województwie stanisławowskim]

na podstawie informacji z ksiąg metrykalnych i materiałów legitymacyjnych szlachty galicyjskiej

 

Jan SOKOŁOWSKI (*? †?) ∞? Marianna Manasterska (*? †?):

  A1 Jan (*? †?) {r.g.} de Tłumacz ∞1760 Rozalia Milewska (*? †?) de Tłumacz:

     B1 Józef ROLA-SOKOŁOWSKI (*1765? †1818) {r.g.} de Tłumacz [d.86] ∞1785 Antonina Zdanowicz (*? †1830) de Jezierzany:

        C1 Kazimierz (*1786 †1840) ∞1832 Helena Grabowiecka {primo voto Knihinicka} (*1792 †1847) {ex Grabowiec} de Lackie:

           D1 Tytus (*1833 †?) {ur. in Lackie [d.110], par. Tyśmienica}

           D2 Petronela (*1836? †?) [1]∞1859 Andrzej Zubr (*1795? †1873) de Lackie [2]∞1874 Mikołaj Łucki (*1813? †?) de Lackie

        C2 Konstanty (*1789 †?)

        C3 Katarzyna ze Sieny (*1792 †1850) ∞ok. 1814 Antoni Krzemiński (*1784 †1851) de Jezierzany

        C4 Walenty (*1794/95? †?) de Tłumacz [d.86] ∞1823 Katarzyna Smulska (*1806? †?) de Nadorożna:

           D1 Franciszek (*1825 †1827)

           D2 Józefa (*1828 †?)

           D3 Michał (*1830 †?) ∞1859 Aniela Woroszczuk recte Zajączkowska (*1839? †?):

              E1 Jan (*1860 †?) in Nadorożna [d.67]

              E2 Antonina (*1862 †?) in Nadorożna [d.98] ∞ok. 1888 Feliks Smulski (*? †?) de Nadorożna

              E3 Józef (*1867? †?) ∞1892 Maria Burczyńska (*1874 †?) de Tłumacz

              E4 Piotr (*? †przed 1911) de Nadorożna [d.98] ∞1895? Julia Parada (*? †?) {in Ostrynia}:

                 F1 Józef (*1896 †1896?)

                 F2 Michał (*1897 †?)

                 F3 Władysław (*1898 †?)

                 F4 Anna (*1901 †?)

                 F5 Genowefa (*1902 †?) ∞ok. 1922 Michał Zagórski (*1896 †?) de Nadorożna

                 F6 Karolina (*1904 †?)

                 F7 Jozefa (*1907 †?) ∞ok. 1925 Jan Zagórski (*1905 †?) de Nadorożna

                 F8 Walerian (*1911 †?) {syn Julii}

              E5 Jan (*1878 †?) {ur. in Nadorożna [d.45]}

           D4 Jakub (*1833 †?)

           D5 Anna (*1836 †?) in Nadorożna [1]∞ok. 1862 Jan Jaśkiewicz (*? †?) de Jackówka {ex Głęboczki (cyrkuł Zaleszczyki)} [2]∞1877 Stefan Haczkowski (*1812? †?) de Jackówka

           D6 Teresa (*1840 †?) in Nadorożna ∞1867 Filip Malitowski (*1837? †?) de Jezierzany

           D7 Maria (*1844 †?) in Nadorożna ∞? Jan Zagórski (*? †ok. 1886) de Nadorożna

           D8 Katarzyna (*1847 †?) in Nadorożna

        C5 Jakub (*1798 †1856) de Tłumacz [d.122] [1]∞? Katarzyna Samborska (*? †1843?) [2]∞1844 Agnieszka Krajewska (*1806/08? †?) de Jezierzany:

           D1 [1m] Honorata (*1822 †?) ∞1843? Michał Zagórski (*1818 †?) de Nadorożna

           D2 [2m] Anna (*1845 †?) ∞ok. 1870 Jan Kaczorowski (*? †?)

           D3 [2m] Józefa (*1848 †1856)

           D4 [2m] Karol (*1850 †1850) {zapisany jako syn Jadwigi}

           D5 [2m] Feliks (*1852 †1856)

        C6 Józef (*1801 †?)

        C7 Ignacy (*1807? †?) de Tłumacz [1]∞1830 [Nadwórna] Anna Zdanowicz {primo voto Krajewska} (*1799? †1845) {ex Jezierzany} de Cucyłów [2]∞1846 [Bohorodczany] Paulina Grabowiecka (*1822 †1864) de Grabowiec [3]∞1866 [Sołotwina] Klara Sękowska {primo voto Jaworska} (*1842 †?) de Starunia ->in Cucyłów [d.86, d.92, d.88]:

           D1 [1m] Józef Franciszek (*1830 †?)

           D2 [1m] Antoni (*1833 †po 1869) oeconomus in Jezierzany & in Pużniki ∞1856 [Żuków] Maria Anna Radlińska (*1839? †1869) de Kamionka Wielka & de Pużniki:

              E1 Antoni Karol (*1857 †?) ∞1891? [Stanisławów] Albina Wanda Czapelska {primo voto Lewicka} (*1861? †?) {ex Stryj}:

                 F1 Wiesław Jan (*1892? †?) {ur. in Złoczów}

              E2 Karol Julian (*1858 †1926) de Tłumacz [1]∞1884 Sydonia Maria Kozicka (*1868 †?) de Pałahicze [2]∞1923 Waleria Kafel {primo voto Tayerle} (*1878? †?):

                 F1 [1m] Maria Jadwiga (*1890? †?) ∞1924 Robert Antoni Czechowicz (*1885? †?) de Tłumacz {ex Peczeniżyn}

                 F2 [1m] Janina Maria (*1897 †1979) ∞? N. Dulęba (*? †?)

                 F3 [1m] Karol Józef Witold (*1900 †?) ∞1923 Zofia Maria Teyerle (*1901? †?) {ex Lipinki (ad Gorlice)}

              E3 Kornelia Anna (*1860 †1932) {ur. in Pużniki} ∞ok. 1895 Jan Ostoja-Czechowicz (*? †?) notariusz

              E4 Adolf Feliks vel Józef (*1861 †1862) {ur. in Pużniki, zm. in Kamionka Wielka}

              E5 Jan Stanisław Alfred (*1863 †?) {ur. in Peczeniżyn, metr. in Kołomyja} ∞1891 [Tłumacz] Leontyna Anna Maria Horn (*1870? †?) {ex Przeworsk}

              E6 Stefan (*1866? †1866) {zm. in Mołodkowa, metr. in Sołotwina}

           D3 [1m] Anna (*1833 †?) ∞1853 [Nadwórna] Stefan Drohomirecki (*1830? †?) de Cucyłów

           D4 [1m] Julian (*1836 †?) de Kołomyja ∞? Karolina Henryka Elżbieta Volkówna (*? †?):

              E1 Julian Mieczysław (*1880? †?)

              E2 Feliks Kazimierz (*1882? †1903?)

           D5 [1m] Karolina (*1838 †1838)

           D6 [2m] Henryka Karolina (*1847 †1847)

           D7 [2m] Karol ROLA-SOKOŁOWSKI (*? †?) dyrektor szkoły in Kozłów ∞? Helena Gilowska (*? †?):

              E1 Zofia Maria (*1905 †?) {metr. in Kozłów}

     B2 Marianna (*1767 †?) [1]∞1783 Franciszek Koryzna (*? †?) {ex Nowosiółka} de Jezierzany [2]∞ok. 1791 Tomasz Kłonowski (*1764 †1831) de Tłumacz

     B3 Jan ROLA-SOKOŁOWSKI (*? †?) de Tłumacz ∞1788 Barbara Sowińska (*1771 †?) de Olesza:

        C1 Sylwester Ignacy (*1788 †1790)

        C2 Walenty (*1790 †1791)

        C3 Wincenty z Ferrary Franciszek de Paula (*1791 †ok. 1836) ?[1]∞? Franciszka Krogulska (*1790? †1825) de Isaków ?[2]∞1819? Tekla Ilnicka (*1807? †?) de Żywaczów {secundo voto Gąsiorowska}:

           D1 [1m] Marianna (*1818 †?)

           D2 [2m] Maciej (*1828 †?)

           D3 [2m] Magdalena (*1829 †1830)

           D4 [2m] Michał (*1833? †1838)

        C4 Szymon Ewaryst (*1792 †1793) {zm. in Olesza}

        C5 Katarzyna Joanna (*1795 †?)

        C6 Marianna (*1797 †?) ∞1825 [Stanisławów] Józef Urbański (*1798? †?)

        C7 Piotr Jan Chrzciciel (*1798 †?)

        C8 Paweł (*1806? †?) de Olesza [d.24] ∞1831 Anna Bilińska (*1804? †?) de Tłumacz:

           D1 Jan (*1832 †?) de Olesza [d.24] ∞? Anna Drohomirecka (*? †?):

              E1 Andrzej (*1859 †?)

              E2 Leontyna (*1861 †?)

              E3 Michał (*1863 †?)

           D2 Franciszek (*1834 †?) de Olesza [d.24] ∞1863 Zuzanna Trzemeska (*1845? †?) de Olesza:

              E1 Antoni (*1869? †?) de Olesza [d.24] ∞1895 Katarzyna Kłonowska (*1873? †?) de Słobudka:

                 F1 Franciszek (*1897 †?) de Olesza ∞1925 Waleria Sikorska (*1905 †?) de Tłumacz:

                    G1 Kazimierz Edward (*1926)

                    G2 Marian Bolesław (*1939)

                 F2 Michał (*1899 †?)

                 F3 Paulina (*1902 †1902?)

                 F4 Maria (*1903 †?)

                 F5 Bronisław (*1906 †?)

                 F6 Jan (*1909 †?)

                 F7 Honorata (*1910 †?)

              E2 Honorata (*1872 †1954) ∞1889 Mikołaj Słeziuk (*1863? †?) de Żywaczów:

                 F1 m.in. Olga Słeziuk (*1902 †1986) ∞? Mieczysław Grabowiecki (*1882 †1956) de Żywaczów

              E3 Eugeniusz (*1875 †?)

              E4 Edward (*? †?) de Olesza [d.120, d.24] [1]∞? Joanna Sieczyńska {primo voto Lewicka} (*? †?) [2]∞? Maria Turewicz (*? †?):

                 F1 [1m] Kazimierz (*1894 †?)

                 F2 [2m] Eugenia (*1897 †?)

                 F3 [2m] Stanisław (*1899 †?)

                 F4 [2m] Piotr Aleksander (*1901 †?)

                 F5 [2m] Stanisław (*1904 †?) ∞? N.N. (*? †?):

                    G1 Renata (*?)

                 F6 [2m] Leszek (*? †?) ksiądz

              E5 Wincenty (*1877 †?) de Olesza ∞1902 [Tyśmienica] Maria Łucka (*? †?) de Lackie:

                 F1 Feliks (*1904 †?)

                 F2 Albin Kazimierz (*1906 †?)

                 F3 Stefania (*1907 †?)

                 F4 Józef (*1909 †?) de Olesza ∞1933 Bronisława Macek (*1905 †?) de Tłumacz:

                    G1 Krystyna Czesława (*1935)

                    G2 Danuta Bronisława (*1938 †1938)

                    G3 Maria Teresa (*1940)

                    G4 Urszula Anna (*1943 †1944)

                 F5 Joanna (*1912 †?) ∞1929 [Jezierzany] Stanisław Macek (*1902 †?) de Tłumacz

              E6 Maria (*1879 †?) ∞? Adam Kluczewski (*? †?) {zmarł in USA}:

              E7 Eugeniusz (*1881 †?)

              E8 chłopiec (*1882 †1882)

           D3 Honorata (*1837? †?) ∞1858 Grzegorz Zakliński (*1821? †?) de Jezierzany

           D4 Karolina (*1839 †1839)

           D5 Helena (*1843? †?) ∞1863 Stefan Zajączkowski (*1829? †?) de Jezierznany

           D6 Michał (*1845 †1856)

           D7 Władysław (*1848 †?) de Olesza [d.24] ∞? Honorata Krajewska (*1854 †?) de Jezierzany:

              E1 Jan (*1875 †?)

              E2 Józef (*1877 †?)

              E3 Leon (*1879 †?) de Olesza [d.24] ∞1907 Katarzyna Pławuszewska (*1883 †?) de Nadorożna:

                 F1 Jan Albin (*1908 †?)

                 F2 Emilia Maria (*1909 †?)

                 F3? Wacława (*1915 †2000) ∞? Stanisław Roztoczil (*? †?)

                 F4? Czesława (*? †?) ∞? N. Czohara (*? †?)

              E4 Michał (*1881 †?) de Olesza ∞? Aniela Serwińska (*? †?):

                 F1 Leontyna Maria (*1911 †?)

              E5 Maria (*1883 †?)

              E6 Karolina (*1886 †?) ∞1904 Franciszek Kuźniarz (*1881? †?) de Stanisławów (Knihinin Górka)

              E7 Michalina (*1888 †?) ∞1910 Jan Łacz (*11876? †?) {ex Hyki Dębiaki (par. Tuszów Narodowy)}

              E8 Antonina (*1890 †?)

              E9 Anna Maria (*1892 †?)

              E10 Eugenia (*1894 †?)

              E11 Joanna (*1895 †?)

              E12 Eugeniusz (*1898 †?)

           D8 Karolina (*? †?) ∞ok. 1879 Wincenty Dziędziełowski (*? †?) de Olesza

     B4 Apolonia (*1772 †?) ∞1793 Jan Krzemiński (*? †?) de Jezierzany

  A2 Prokop (*? †?) ∞? Katarzyna N. (*? †?):

     B1 Bazyli (*1782? †1822) ∞1801 Marianna Kłonowska (*? †po 1822) de Tłumacz:

        C1 Jan (*1804? †1846?) de Tłumacz [d.183] ∞1828 Anna vel Marianna Atanowska (*1809? †1846?) de Tłumacz:

           D1 Józef (*1830 †1832)

           D2 Teresa (*1831 †1832)

           D3 Grzegorz (*1835 †1835) [d.76]

     B2? Michał (*? †?) {r.g.} de Tłumacz ∞1792 Marianna Śmiałkowska (*1776 †?) de Jezierzany:

        A1 Apolonia (*1796 †?)

        A2 Jan Kanty (*1798 †?) de Tłumacz [d.86] ∞? Helena Gwoździecka (*? †?):

           B1 Franciszek (*1828 †?) {zapisany jako syn Heleny Łysyszyn} de Tłumacz [d.86 i 172] [1]∞1849 Katarzyna Szydłowska (*1826 †1854) de Tłumacz [2]∞1854 Katarzyna Zdanowicz (*1832 †?) de Jezierzany [3]∞? Rozalia Kłonowska (*? †?) de Tłumacz:

              C1 [1m] Emilia (*1849 †?) ∞1867 Tomasz Pławuszewski (*1833? †?) de Tłumacz {ex Nadorożna}

              C2 [1m] Franciszka (*1852 †przed 1896) ∞ok. 1876 Michał Kłonowski (*1843 †1908)

              C3 [1m] N. (*1854 †1854) {dziecko urodzone nieżywe}

              C4 [2m] Wiktoria (*1856 †1856)

              C5 [2m] Apolonia (*1857 †?) ∞ok. 1888 Józef Szydłowski (*1854? †?) de Tłumacz

              C6 [2m] Józef (*1859 †?)

              C7 [2m] Petronela (*1869 †?)

              C8 [3m] Maria (*1878 †1878?)

              C9 [3m] Józef (*1879 †1880?)

              C10 [3m] Antonina (*1882 †?) ∞1899 Antoni Riesler (*1870? †1918) de Tłumacz

              C11 [3m] Michalina (*1884 †?)

           B2 Rozalia (*1830 †?)

           B3 Michał (*1832 †1833)

           B4 Honorata (*1834 †?):

              C1 Józef (*1857 †?) {syn Honoraty}

           B5 Eleonora (*1838 †?)

           B6 Jakub (*? †?) de Tłumacz [d.31] ∞? Józefa Jurkiewicz (*? †?):

              C1 Marianna (*? †?):

                 D1 Jan (*1882 †1882) {dziecko Marianny}

                 D2 Zofia (*1884 †?) {dziecko Marianny}

              C2 Jan (*1879 †1879?)

              C3 N. (*1881 †1881) {urodzony nieżywy}

        A3 Wincenty (*7 VII 1801 †?)

        A4 Marcin (*7 VII 1801 †?)

        A5 Agnieszka (*1802/03? †?) ∞1825 Mikołaj Kłonowski (*1792 †1840) de Tłumacz

 

         + Piotr SOKOŁOWSKI (*? †?) ∞? Maria Łażeczko (*? †?):

           A1 Marian (*1870 †?) {ex Latacz (par. Zaleszczyki)} ∞1900 [Zimnawoda] Helena Małaczyńska (*1882 †?) {ex Pawilno}:

              B1 Janina (*1907 †1989) {ur. in Stanisławów} ∞1930 [Stanisławów] Filip Antoni Wolański (*1906 †1940) {Sekretarz Starostwa w Tłumaczu}:

                 C1 Bożena Wolańska (*1931 †?)

                 C2 Wiesława Anna Wolańska (*1937) ∞? N.N. (*?):

                    D1 Joanna N. (*?) ∞? Bogdan Zbroja (*?)

              B2 Leonard (*1909 †1937)

              B3 Józef Bogusław (*1920 †1977)

              B4 Zofia Jadwiga (*1921 †?) ∞1939 Ksawery Romuald Bułkowski (*1879 †?) {Dyrektor Gimnazjum w Tłumaczu}

 

            + Piotr SOKOŁOWSKI (*? †?) ∞? Julia N. (*? †?)

              A1 Władysław (*1898 †1940?) ∞? Paulina N. (*? †?):

                 B1 Janina (*? †?) ∞? N. Kubica (*? †?)

                 B2 Zbigniew Jan (*1924 †1942)

 

            + Ludwik SOKOŁOWSKI (*? †?) ∞? Petronela Kłonowska (*? †?):

              A1 Anna (*1908 †?) ∞1931 Leon Biliński (*1902 †?)

 

            + N. SOKOŁOWSKI (*? †?) ∞? Janina Zagórska (*? †przed 1995):

              A1 Krystyna (*? †?)

 

         + Honorata SOKOŁOWSKA (*1833? †1848) {ex Tomaszów} {zm. in Tłumacz}

 

         + Maria SOKOŁOWSKA (*? †?) ∞? Michał Charanza vel Choręża (*? †?) de Pałahicze [d.8]:

           A1 Kajetan Charanza (*1839 †?)

           A2 Franciszek Choręża (*1842 †?)

 

         + Marianna SOKOŁOWSKA (*? †?) ∞? Jan Wilkowski (*? †?) mandatarius de Tłumacz:

           A1 Petronella Wilkowska (*1828 †?)

 

      + Anna SOKOŁOWSKA (*? †?) ∞ok. 1782 Jan Dziędziełowski (*? †?)

 

   + Katarzyna SOKOŁOWSKA (*? †?) {wzm. w 1727 r.}

 

+ Józef SOKOŁOWSKI (*? †?) ∞? N.N. (*? †?):

  A1 dziecko (*1702 †?)

 

+ Jan SOKOŁOWSKI (*? †?) ∞1716 Marianna Berezowska (*? †?) de Dolina

 

+ Andrzej SOKOŁOWSKI (*? †?) [1]∞? "Seńka" N. [2]∞1721 Zofia Zimnicka (*? †?) de Bortniki:

  A1 [1m] Stefan (*1719 †?)

  A2 [2m] Teresa (*1722 †?) (*? †?) ∞1742 Mateusz Pawłowski (*? †?)

  A3 [2m] Marianna (*1724 †?)

  A4 [2m] Franciszek (*1728 †?)

 

+ Stanisław SOKOŁOWSKI (*? †?) {wzm. w 1722 r.}

 

+ Tomasz SOKOŁOWSKI (*? †?) {wzm. w 1752? r.}

 

[linia z miasta Tyśmienica i jego okolic w byłym województwie stanisławowskim]

 

Teodor SOKOŁOWSKI (*? †?) [1]∞1813? Apolonia Prokopczak (*? †?) {in Lackie} [2]∞1850? Anna Gołębiowska (*? †?) [3]∞1852? Petronela Gaługa (*? †?)

 

   + Ignacy SOKOŁOWSKI (*? †?) ∞? Apolonia Dziekuńska (*? †?):

     A1 Józef (*1830? †?) de Czarnołoźce [d.147] ∞1852 [Tłumacz] Anna Rendycz (*1834? †?) de Hryniowce [d.6]

 

      + Jan SOKOŁOWSKI (*? †?) ∞1841? Apolonia Mruczyńska (*? †?) {in Tyśmienica}

 

      + Stefan SOKOŁOWSKI (*? †?) ∞1861? Anna Jaworska (*1835? †?) {in Lackie}

 

         + Józef SOKOŁOWSKI (*? †?) ∞1892? Anna Hołyńska (*? †?) de Lackie ->in Lackie:

           A1 Maria (*1896? †?) ∞1918 [Markowce] Mikołaj Danylec (*1889? †?) {r.g.} de Lackie Szlacheckie

           A2 Aniela (*1903? †?) ∞1920 [Markowce] Antoni Hoszowski (*1896? †?) {r.g.} de Grabowiec

 

         + Aleksy SOKOŁOWSKI (*? †?) ∞1895? Karolina Basanowicz (*? †?) {in Lackie}

 

[linia z miasta Gwoździec i jego okolic w byłym województwie stanisławowskim]

 

Aleksander SOKOŁOWSKI (*? †?) ∞? Marianna Zawadzka (*? †?):

  A1 Marian (*1813? †?) oeconomus in Dżurków ∞1845 Eleonora Garczyńska (*1815? †?) {ex Ocicka (cyrkuł Rzeszów)}

 

[linia z miasta Michalcze i jego okolic w byłym województwie stanisławowskim]

 

Jan SOKOŁOWSKI (*1786? †1846) {ur. in Tłuste} Ludi Magister in Michalcze [d.17] ∞? Franciszka N. (*? †przed 1846):

  A1 Marianna (*1820? †?) [1]∞1844 Ignacy Kłosowski (*1818? †?) de Michalcze [2]∞1850 Jan Skicko (*1825? †?) de Michalcze

  A2 Karolina (*1821? †?) ∞1846 Karol Mosműller (*1807? †?) de Michalcze

 

   + Katarzyna SOKOŁOWSKA (*? †?) ∞ok. 1842 Antoni Mosműller (*? †?) de Michalcze

 

[linia z miasta Chocimierz i jego okolic w byłym województwie stanisławowskim]

 

Michał SOKOŁOWSKI (*? †?) de Bohorodyczyn ∞? Anna Zembrzycka (*? †?):

  A1 Tekla (*1903 †?) ∞1921 Stanisław Wołkanowski (*1893 †?) de Bohorodyczyn

 

[linia z miasta Kosów i jego okolic w byłym województwie stanisławowskim]

 

Wawrzyniec SOKOŁOWSKI (*? †?) ∞? Marianna N. (*? †?):

  A1 Wiktoria (*? †?) ∞ok. 1800 Tomasz Biskupski (*? †?) ekonom in Rożnów

 

[linia z miasta Czerwonogród i jego okolic w byłym województwie tarnopolskim]

 

Marcella SOKOŁOWSKA (*? †?) ∞ok. 1820 Mikołaj Lipiński (*? †?) {in Czerwonogród}

* Jest prawie pewne, że wspomniani: Prokop Sokołowski oraz Józef i Jan Rola-Sokołowscy są tożsami z Prokopem Sokołowskim, który udowodnił swoje szlachectwo w Halickim Sądzie Grodzkim w 1782 r., oraz z Janem i Józefem Sokołowskimi, którzy udowodnili swoje szlacheckie pochodzenie w Halickim Sądzie Ziemskim w 1782 r., a także związane z nim prawo do herbu Rola.

 

Użyte symbole:

* - urodzenie

† - zgon

∞ - ślub

N. - nie znane imię lub nazwisko

N.N. - nie znane imię i nazwisko

- płeć męska

- płeć żeńska

[1]/[2]/[3] - pierwsze/drugie/trzecie małżeństwo

[1m]/[2m]/[3m] - dziecko z pierwszego/drugiego/trzeciego małżeństwa

 

STRONA GŁÓWNA

 

Proszę o zgłaszanie uzupełnień i sprostowań!

 

© Copyright by Adam Biliński 2006-2018

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2018