Genealogia rodu Morela Azarkiewicz

[linia z miasta Tłumacz i jego okolic w byłym województwie stanisławowskim]

na podstawie informacji z herbarzy oraz ksiąg metrykalnych

 

Bazyli AZARKIEWICZ (*? †?) ∞? Marianna Michalewicz (*? †?):

  A1 Aleksander (*? †?) ∞? Teodozja Struskowska (*? †?):

     B1 Bazyli (*? †?) nobilis {r.g.} de Pałaicze (Pałahicze) [1]∞? N.N. (*? †?) [2]∞1773 Marianna Mrozowicka (*? †?) de Nadorożna{?}:

        C1 [2m] Marcjanna (*1775 †?) ∞1793 Tadeusz Zubrzycki (*? †ok. 1809) de Hostów

        C2 [2m] Anna (*1777 †1779)

        C3 [2m] Marianna (*1779 †ok. 1802?)

        C4 [2m] Anna (*1780 †1823) ∞ok. 1809 Stanisław Sabatowicz (*1778 †?) de Tłumacz

        C5? [2m] Jan (*1784? †1855) de Pałahicze [d.86] ∞? Rozalia Kłodzińska (*1793 †?) de Nadorożna:

           D1 Hipolit (*1815? †1816)

           D2 Jakub DE MORELA AZARKIEWICZ (*1817 †?) de Pałahicze [d.53] [1]∞? Maria Zaklińska (*? †?) [2]∞? Maria Foremny (*1835 †?):

              E1 [1m] Franciszek (*1848 †?) de Pałahicze [d.336] ∞? Helena Woroszczuk (*? †?):

                 F1 Piotr (*1891 †1891?)

                 F2 Feliks (*1895 †?) ∞1926? Katarzyna Nos{?} (*? †?)

              E2 [1m] Honorata (*1851 †1853)

              E3 [1m] Antoni (*1854 †?) de Pałahicze [d.53] [1]∞1882 Tekla Krasij vel Krasicka (*1855? †?) {ex Uście(?)} de Palahicze {córka Andrzeja i Katarzyny Smulskiej} [2]∞? Rozalia Pławuszewska (*? †?) de Nadorożna:

                 F1 [1m] Rozalia (*1883 †?) ∞1903 Paweł Czerniachowski (*? †?) {r.g.} de Wołczków

                 F2 [1m] Grzegorz (*1885 †1885?)

                 F3 [1m] Honorata (*1886 †1889?)

                 F4 [1m] Kazimierz (*1888 †1888?)

                 F5 [1m] Bronisława (*1889 †1890?)

                 F6 [2m] Franciszek (*1891 †1891?)

                 F7 [2m] Jan (*1893 †1893?)

              E4 [1m] Jan (*1858 †?)

              E5 [1m] Józef (*1858 †?)

              E6 [2m] Teofil (*1860 †1860?)

              E7 [2m] Marcin (*1861 †(+)?)

              E8 [2m] Michał (*1862 †?)

              E9 [2m] Karolina (*1865 †?) ∞1885 Paweł Licowski (*1859? †?) de Pałahicze

              E10 [2m] Petronela (*1868 †?)

              E11 [2m] Piotr (*1869 †1870?)

              E12 [2m] Paweł (*1869 †1871?)

              E13 [2m] Józefa (*1871 †?)

              E14 [2m] Petronela (*1874 †?)

              E15 [2m] Jan (*1877 †?)

           D3 Stanisław DE MORELA AZARKIEWICZ (*1821 †?) de Pałahicze [d.118] [1]∞1840 Antonina Pławuszewska (*1823 †1849) de Nadorożna [2]∞1849 Elżbieta Jedlińska (*1823 †?) de Kłubowce:

              E1 [1m] Franciszek (*1842 †?)

              E2 [1m] Karolina (*1844 †?)

              E3 [1m] Jan (*1847 †?)

              E4 [1m] Anna (*1849 †1849)

              E5 [2m] Józef (*1850 †1852)

              E6 [2m] Antoni (*1852 †?) de Pałahicze [d.118] ∞? Anna Woroszczuk (*? †?):

                 F1 Katarzyna (*1877 †?) ∞1898 Mikołaj Zagórski (*1877? †?) de Nadorożna

                 F2 Józef (*1879 †1879?)

                 F3 Maria (*1881 †?) ∞1901 Paweł Hamurak (*1854? †?) de Pałahicze

                 F4 Mikołaj (*1883 †1943?) de Pałahicze-Popielów ∞? Maria Chmielowska (*? †?) de Nadorożna:

                    G1 Józefa (*1930 †1930?) {ur. in Nadorożna}

                 F5 Jan (*1886 †1886?)

                 F6 Piotr (*1887 †1887?)

              E7 [2m] Józefa (*1854 †?) ∞1873 Jan Pławuszewski (*1849 †?) de Nadorożna

              E8 [2m] Katarzyna (*1855 †1855)

              E9 [2m] Ignacy (*1856 †?)

              E10 [2m] Kazimierz (*1860 †?) de Pałahicze [d.118] ∞1884 [Koropiec] Emilia Sobotkiewicz (*1869? †?) de Nowosiółka [2]∞1889 Józefa Jasińska (*1868? †?) de Pużniki:

                 F1 [1m] dzieci (*? †?) {metr. in Koropiec}

                 F2 [2m] Anna (*1890 †?) ∞ok. 1912 Jan Baranowski (*? †?) de Obertyn

                 F3 [2m] Maria (*1892 †?) ∞1917? Antoni Lewandowski{?} (*? †?)

                 F4 [2m] Petronela (*1895 †1895?)

                 F5 [2m] Józef (*1896 †?)

                 F6 [2m] Stefania (*1899 †?)

              E11 [2m] Katarzyna (*1860 †?) ∞1881 Michał Tatarczuk (*1856? †?) {r.g.} de Ostrynia

              E12 [2m] Marcin (*1864 †?) de Pałahicze [d.118] ∞? Katarzyna Dyrów (*? †?) de Nadorożna {córka Bazylego i Karoliny Smulskiej}:

                 F1 Jan (*1892 †?)

                 F2 Maria Aniela (*1894 †?) [1]∞1912 Franciszek Kłonowski (*1881? †?) de Słobudka [2]∞1922? Michał Kozak (*? †?)

                 F3 Józef (*1898 †1945?) de Pałahicze [1]∞1921 Irena{?} Sawicka (*? †1921) [2]∞1922 Leonia Skrzypnik (*1897 †1974):

                    G1 [2m] Tadeusz (*1923 †2006) ∞? Helena Rybińska (*1932 †2006) {siostra Karoliny}:

                       H1 Janina (*? †?)

                       H2 Krystyna (*? †?)

                       H3 Józef (*1951) ∞? Maria Michalak (*1953):

                          I1 Kamila (*1975):

                             J1 Zofia Krysiak (*2005)

                          I2 Bartosz (*1976) ∞? Paula Falkowska (*1970):

                             J1 Julia (*2003)

                             J2 Wojciech (*2004)

                          I3 Aleksandra (*1981) ∞? Marek Wieczorek (*1978)

                          I4 [z N.N.] Michał GĘBALA (*1984)

                       H4 Wiesława (*1957) ∞? Jerzy Malinka (*1957):

                          I1 Paweł Malinka (*1977)

                          I2 Piotr Malinka (*1981) ∞? Elżbieta Antonowicz-Klimko (*?)

                          I3 Krzysztof Malinka (*1986)

                       H5 Stanisław (*1967) ∞? Teresa N. (*?):

                          I1 Hanna (*1992)

                    G2 [2m] Adam (*1929 †2006) ?∞1949? Halina N. (*? †?):

                       H1 Czesław (*?)

                       H2 Ewa (*?)

                       H3 Wiesław (*? †?)

                       H4 Lilianna (*?)

                    G3 [2m] Maria (*?) ∞? N. Sapa (*? †?):

                       H1 Piotr Sapa (*?)

                    G4 [2m] Edward (*1931 †1994) ∞? Karolina Rybińska (*1937 †1974) {siostra Heleny}:

                       H1 Anna (*? †?) ∞? Zbigniew Cygan (*? †?):

                          I1 Agnieszka Cygan (*1979) ∞? Adam Szczygieł (*?):

                             J1 Karolina Szczygieł (*?)

                          I2 Grzegorz Cygan (*?)

                       H2 Andrzej (*1961 †1995) ∞? Elżbieta N. (*?):

                          I1 Maciej (*1982 †1995)

                          I2 Przemysław (*1984 †1995)

                          I3 Marek (*1985 †1995)

                       H3 Kazimierz (*1967 †1989)

                    G5 [2m] Bronisława (*?) ∞? Jan Wasilewski (*1925 †1995) ->in USA:

                       H1 Teresa Wasilewska (*?)

                       H2 Marian Wasilewski (*?) ∞? N.N. (*?):

                          I1 potomstwo

                       H3 Jadwiga Wasilewska (*?) ∞? N.N. (*?):

                          I1 Joanna N. (*?)

                          I2 Magdalena N. (*?)

                       H4 Wiesława Wasilewska (*?) ∞? N.N. (*?):

                          I1 Filip N. (*?)

                       H5 Mariola Wasilewska (*?)

                       H6 Wanda Wasilewska (*?)

                       H7 Ryszard Wasilewski (*?)

           D4 Ignacy DE MORELA AZARKIEWICZ (*1825 †?) de Pałahicze [d.54] ∞1848 Józefa Jasińska (*1832 †?) de Kłubowce:

              E1 Katarzyna (*1850 †?) ∞ok. 1874 Józef Chmielowski (*1847 †?) de Nadorożna ?[2]∞przed 1899 Paweł Samborski (*? †?)

              E2 Marcin (*1851 †?)

              E3 Anna (*1853 †?) {metr. w Tyśmienicy} ∞1879 Bazyli Czapliński (*1848? †?) {r.g.} de Tłumacz

              E4 Agnieszka (*1855 †1856)

              E5 Kazimierz (*1857 †?) de Pałahicze [d.54, d.349] ∞1884 Karolina Kozarewicz (*? †?) de Kłubowce:

                 F1 Honorata (*1885 †?)

                 F2 Elżbieta (*1887 †1890?)

                 F3 Petronela (*1890 †1891?)

                 F4 Maria (*1892 †?) ∞1911 Michał Obuszczak (*1882? †?) de Słobudka

                 F5 Paulina (*1894 †?) ∞1913 Jan Gąsiorowski (*1888? †?) de Pałahicze

                 F6 Franciszka (*1896 †?) ∞1919? Antoni Kroczewski{?} (*? †?)

                 F7 Feliks (*1898 †1898?)

                 F8 Michał (*1899 †1918?)

              E6 Julianna (*1859 †?)

              E7 Julianna (*1861 †?) ∞ok. 1884 Jakub Chmielowski (*1849 †?) de Nadorożna

              E8 Józef (*1862/63 †1863?)

              E9 Józef (*1866 †?)

              E10 Wincenty (*1868 †1868?)

              E11 Wincenty (*1869 †?)

              E12 Jan (*1872 †1872?)

              E13 Katarzyna (*1873 †?)

           D5 Franciszek DE MORELA AZARKIEWICZ (*1828 †?) de Pałahicze [d.54] ∞1860 Bronisława Kulczycka (*1841? †?) de Pałahicze:

              E1 Jan (*1861 †?) de Pałahicze [d.54] ∞? Rozalia Duzinkiewicz (*? †?) de Oleszów:

                 F1 Maria (*1888 †1892?)

                 F2 Aniela (*1891 †1891?)

                 F3 Agnieszka (*1892 †?)

                 F4 Maria (*1894 †?)

                 F5 Helena (*1897 †1897?)

                 F6 Katarzyna (*1898 †?)

              E2 Stanisław (*1865 †?) de Nadorożna [d.116, d.208] ∞? Maria Żurakowska (*? †?) de Nadorożna:

                 F1 Piotr (*1893 †?)

                 F2 Józef (*1897 †?) de Nadorożna [d.208] ∞? Petronela Zagórska {primo voto Żurakowska} (*? †?) de Nadorożna:

                    G1 Jan (*1922 †?)

                    G2 Maria (*1925 †?)

                 F3 Franciszek (*1899 †?)

                 F4 Jan (*1914 †?)

              E3 Agnieszka (*1868 †?) ∞1885 Michał Duzinkiewicz (*1858 †?) de Oleszów

              E4 Rozalia (*1869 †?)

              E5 Maria (*1871 †?)

              E6 Petronela (*1873 †?) ∞1890 Kajetan Malitowski (*1867? †?) de Bratyszów

              E7 Mikołaj (*1876 †1878?)

              E8 Honorata (*1877 †?)

              E9 Józef (*1881 †1881?)

              E10 Anna (*1882 †?) ∞1900 Józef Riedel (*1877? †?) de Nadorożna

           D6 Anna (*1832 †?)

        C6 [2m] Agnieszka (*1786 †?)

        C7 [2m] Apolonia (*1789 †?)

     B2 Teodor (*? †?) nobilis {r.g.} de Pałahicze [d.79] ∞? Teresa Drohomirecka (*? †?):

        C1 Marianna (*1781 †?)

        C2 Petronela (*1784 †?)

        C3? Antoni (*1786? †?) {r.g.} de Pałahicze [d.79] ∞1814 [Tyśmienica] Anna Lipańska (*1787 †?) de Kłubowce:

           D1 Marianna (*1816 †?) ∞ok. 1839 Stefan Pisarski (*? †?) de Pałahicze

           D2 Teresa (*1818 †?) ∞1843? Teodor Samborski (*? †?) de Pałahicze

           D3 Rozalia (*1819 †?) ∞1845 Daniel Czapliński (*1815? †?) de Tłumacz

           D4 Anna (*1832 †1833)

        C4 Zofia (*1787 †1840) ∞ok. 1807 Bazyli Bartłomiej Krzemiński (*1783 †1840) de Jezierzany

        C5 Marianna (*1792 †?)

        C6 Apolonia (*1796 †?)

        C7 Anna (*1797 †?)

        C8 Marianna (*1804? †?) ∞1824 Erazm Zarski (*1787? †?) de Horyhlady

     B3? Katarzyna (*? †?) {wzm. w 1775 r. jako matka chrzestna Marcjanny}

 

                     + Jan AZARKIEWICZ (*? †?) ∞? N.N. (*? †?):

                       A1 Stanisław (*? †?) ∞? N.N. (*? †?):

                          B1 Michał (*1985?)

 

 

                  + Stanisław DE MORELA AZARKIEWICZ (*1891? †1944) de Nadorożna

 

                  + Józef DE MORELA AZARKIEWICZ (*1897? †1944) de Nadorożna

 

 

                  + Joanna AZARKIEWICZ (*? †?) de Popielów ∞? Jan Bodniak (*? †?) de Pałahicze {in Popielów}

 

                  + Julianna AZARKIEWICZ (*? †?) ∞ok. 1896 Jakub Chmielowski (*? †?) de Nadorożna

 

               + Katarzyna AZARKIEWICZ (*? †?) ∞ok. 1860? Michał Ruczkowski (*1827 †?)

 

 

      + N. AZARKIEWICZ (*? †?) ∞? Magdalena Chmielowska {primo voto Rakowska} (*1763? †1823)

 

+ Zofia DE MORELE AZARKIEWICZ (*? †?) ∞1701 [Pałahicze] Konstanty Lewiński Sygidyńczyk (*? †?) {wzmiankowani w "Herbarzu Polskim" Adama Bonieckiego, tom XIV, str. 204}

* Niewątpliwie wymienieni w pokoleniu oznaczonym literą "B" Bazyli i Teodor Azarkiewiczowie (w XVIII-wiecznych księgach metrykalnych zapisani pod nazwiskiem Ozarkiewicz, które można pomylić z Czarkiewicz) są tożsami z braćmi: Bazylim i Teodorem - synami Aleksandra Azarkiewicza oraz Teodozji ze Struskowskich, wnukami zaś Bazylego Azarkiewicza oraz Marianny z Michalewiczów, którzy wylegitymowali się ze szlachectwa z przydomkiem Morala w Lwowskim Sądzie Ziemskim w 1783 r.

 

[linia z miasta Halicz i jego okolic w byłym województwie stanisławowskim]

na podstawie informacji z ksiąg metrykalnych

 

N. AZARKIEWICZ (*? †?) ekonom in Załukiew ∞? Katarzyna N. (*? †?) {wzm. jako matka chrzestna in Halicz & Wojniłów}

 

[linia z miasta Potok i jego okolic w byłym województwie tarnopolskim]

na podstawie informacji z ksiąg metrykalnych

 

Stefan AZARKIEWICZ (*? †przed 1822) sutor in Potok ∞1774 [Potok] Elżbieta Skrzypecka (*1742? †1822):

  A1? Kazimierz (*1775? †1800) sutor in Potok ∞1796 Teresa Szydłowska (*1775? †?) de Potok:

     B1 Róża z Limy (*1799 †1802)

  A2 Jan (*1777 †1823) de Potok [d.145] ∞? Rozalia Kuźmińska (*1773? †1853):

     B1 Agnieszka (*1807? †?) ∞1831 Franciszek Kostecki (*? †?) de Potok {ex Sokołów}:

        C1 Antoni Kostecki (*1834 †?)

        C2 Michał Kostecki (*1836 †?)

        C3 Piotr Kostecki (*1839 †?)

     B2 Grzegorz (*1809? †?) de Potok [d.142] [1]∞? Maria Sakaluk (*? †ok. 1858) {r.g.} [2]∞1858 [Jazłowiec] Maria Bożyjewska (*1832? †?) de Jazłowiec [3]∞1863 Rozalia Zienkiewicz {primo voto Skrzypecka} (*1831? †?) de Potok:

        C1 [1m] Wincenty (*1835 †1835)

     B3 Marianna (*? †?) ∞? Dominik Swaryczewski (*? †?) de Potok:

        C1 Michał Swaryczewski (*1838 †?)

        C2 Katarzyna Swaryczewska (*1840 †?)

        C3 Rozalia Swaryczewska (*1841 †?)

     B4 Antoni (*? †?) de Potok [d.206] ∞? Katarzyna Wysocka {primo voto Skawińska} (*? †?) de Potok:

        C1 Rozalia (*1861? †?) [1]∞? Józef Popik (*? †?) [2]∞1890 Karol Duzinkiewicz (*1866? †?) de Piotrów

        C2 Joanna (*1864 †?)

     B5 Ignacy (*1819 †?) {zapisany jako syn Agnieszki}

     B6 Wincenty (*1822 †1822)

  A3? Marianna (*1780? †?) [1]∞1799 Tomasz Filipowicz (*? †?) [1]∞? Michał Jasiński (*? †?) de Potok:

     A1 [2m] Dominik Jasiński (*1819 †?)

  A4 Anna (*1782 †?) ∞? Mikołaj Seniuszka (*? †?) {r.g.} de Potok:

     B1 Marianna Seniuszka (*1803? †?) ∞1825 Józef Romanowski (*1803? †?) de Potok:

        C1 Michał Romanowski (*1826 †?)

        C2 Franciszek Romanowski (*1828 †?)

        C3 Józef Romanowski (*1831 †?)

        C4 Antonina Romanowska (*1834 †?)

        C5 Jakub Romanowski (*1835 †?)

        C6 Jan Romanowski (*1838 †?)

        C7 Karolina Romanowska (*1840 †?)

        C8 Apolonia Romanowska (*1843 †?)

     B2 Franciszka Seniuszka (*1816 †?) ∞? Stefan Krzywulicz (*? †?):

        C1 Rozalia Krzywulicz (*1838 †1838)

        C2 Wincenty Krzywulicz (*1839 †?)

     B3 Rozalia Seniuszka (*1818 †?) ∞1839 Michał Kawecki (*1813? †?) {r.g.} de Krydanów{?} (cyrkuł Czortków):

        C1 Kunegunda (*1838 †1840) {dziecko Rozalii}

        C2 Józefa Kawecka (*1840 †?)

     B4 Katarzyna Seniuszka (*1824 †?) de Potok Złoty ∞1849? Piotr Daszkiewicz (*1822? †?) de Koropiec:

        C1 Franciszka Daszkiewicz (*1848 †?)

        C2 Wincenty Daszkiewicz (*1850 †?)

        C3 Kajetan Daszkiewicz (*1856? †?) de Potok Złoty ∞? Rozalia N. (*? †?):

           D1 Aniela Daszkiewicz (*1891 †1965) ∞? Piotr Jankowski (*1890 †1965)

  A5 Wojciech (*1785 †1788)

  A6 Józef (*1788 †1788)

  A7 Michał (*1789 †1793)

  A8 Onufry (*1794? †1795)

 

Użyte symbole:

* - urodzenie

† - zgon

∞ - ślub

N. - nie znane imię lub nazwisko

N.N. - nie znane imię i nazwisko

- płeć męska

- płeć żeńska

[1]/[2]/[3] - pierwsze/drugie/trzecie małżeństwo

[1m]/[2m]/[3m] - dziecko z pierwszego/drugiego/trzeciego małżeństwa

 

STRONA GŁÓWNA

 

Proszę o zgłaszanie uzupełnień i sprostowań!

 

© Copyright by Adam Biliński 2006-2016

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2016